Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są inne wspaniałe miejsca

Jedną z tych lokalizacji, jakiej warto poświecić troszkę więcej uwagi podczas wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który też przypomina o tym ważnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to zajmująca lekcja historii dla tych, dla jakich Dolny Śląsk to przede wszystkim cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy osiemnastego wieku, z całą pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe wyglądają bardzo dobrze, a turyści mogą podczas swej wycieczki zobaczyć jedną z ciekawszych rezydencji w tej części Polski.

Korytarz hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednakże pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk miał dosyć istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, tak więc dla wielu turystów ważnym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej budowle powstały w okresie 1941-1942 w okolicy Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, tworzony był bojowy gaz.

Wiadomo, iż zakłady te zostały miejscem „pracy” dla wielu więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym mieście powstała filia obozu Gross-Rosen.

Ta oferta last minute wakacje jest niezwykle atrakcyjna i jeżeli szukasz większą ilość danych na omawianą tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Zaraz po wojnie zniszczony zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością okazała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska. Przed zakładami wykonana jest tablica pamiątkowa, dzięki której zachowane zostało wspomnienie o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to piękne miasto na krótki wypad, jak i na bardziej długi pobyt. Chociaż miasto nie jest zbytnio duże, to bez trudu znajdziemy w nim nocleg. Pokoje noclegowe w Brzegu Dolnym są różnorodne, więc nie ma problemu ze znalezieniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jeśli potrzebujemy bardziej drogiego hotelu i korzystniejszych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to na pewno znajdziemy takie miejsce.

Jeśli twierdzisz, że omawiany tutaj wpis jest wartościowy i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten link, a zobaczysz więcej nowości (http://statkiempotrawie.com/galeria)!

Tym bardziej bez trudu zarezerwujemy hotelik lub pensjonat o przeciętnym standardzie. Warto jednakże wcześniej starać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w czasie wakacji, bo możemy mieć problem z wynajmem (www).