W trakcie wakacyjnego bądź zimowego odpoczynku w Sudetach warto również odwiedzić mało znane miejsca tego obszaru

Współczesnych turystów możemy plus minus podzielić na dwie kategorie: na tych, którzy z chęcią wracają w jedno miejsce i tych, którzy każdego roku udają się do innego miasta. Zarówno jednych, jak i drugich charakteryzuje chęć spędzenia paru dni bez telefonu służbowego. Coraz więcej par na nocleg wybiera placówki usytuowane z dala od zakorkowanych dróg i centrów wojewódzkich miast. Tak samo trafionym pomysłem będzie podróż na południowo-zachód kraju, czyli w Karkonosze, aby tam zaczerpnąć wspaniałego górskiego powietrza i odpocząć przed kolejnym rokiem wytężonej pracy.

Hotel

Autor: Amanda N Sherrington
Źródło: http://www.flickr.com
Hotel w Szklarskiej Porębie, a także w Karpaczu czy Świeradowie, oferuje turystom fenomenalnie urządzone pokoje. Powszechnie panującym standardem bywa dostęp do sieci, telewizor i osobna łazienka w każdym z pomieszczeń. Z kolei takie luksusy jak basen, siłownia bądź sauna są dostępne jedynie w niektórych kompleksach hotelowych.

Noclegi w Szklarskiej chyba najbardziej zainteresują zapalonych snowboardzistów, lecz nie zapominajmy, że w górach można tak szusować na deskach snowboardowych, jak i oglądać tamtejsze obiekty zabytkowe (czytaj pełen raport).

Czy intryguje Cię taka kwestia? Jeśli tak, to wejdź na ten link oraz zdobądź pomocne info także na podobnej stronie!

W sąsiednich, chociaż niedużych miastach takich jak np. Bolesławiec lub Lubomierz można poznać przeszłość ziem, które przed ledwie stu laty znajdowały się w granicach niemieckich. Praktycznie w każdej wiosce można zobaczyć wnętrza starych kościołów, a w gęściej zaludnionych mieścinach muzea lub skanseny, a nawet kupić regionalne smakołyki. W taki oto sposób hotel w Szklarskiej bywa jedynie obiektem, do którego wraca się po całodziennym zwiedzaniu.

Jeszcze przed wyjazdem warto przeglądnąć strony internetowe, bo o atrakcyjności karkonoskich ziem decydują nie jedynie zabytki, ale także coroczne imprezy. Właściwie każde miasteczko może pochwalić się co najmniej jedną plenerową uroczystością, a zatem gość z północy kraju na pewno będzie miał duży wybór – Agatowe Lato bądź Kwisonalia to zaledwie dwie podpowiedzi.

Ze Szklarskiej Poręby można także wyruszyć w drogę do nieodległej Złotoryi, żeby tam wystartować w zawodach płukania złota. Kolejną korzyścią wynikającą z przyjazdu do małych miejscowości podczas dorocznych imprez może okazać się możliwość zobaczenia sławnych muzyków – na koncertach nazbyt ciasno nie jest, więc można podjeść pod samą scenę.