Czy ciekawy może być wypad do Rzeszowa? Jakie rzeczy powinniśmy tam obejrzeć? Jakie są największe atrakcje?

Rzeszów to 200-tysięczne miasto, które rozciągniete jest na obszarze 116, 32 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowane jest po obu brzegach Wisłoka, na styku ważnych szlaków europejskich komunikacji lądowej, lotniczej i kolejowej. Do granic z Ukrainą i Słowacją jest nie aż tak daleko, około dziewięćdziesięciu kilometrów, zaś Międzynarodowy Port Lotniczy ma połączenie z wieloma państwami. Rzeszów to także duży ośrodek przemysłowy, studencki i kulturalny w Polsce Południowo-Wschodniej. Do Rzeszowa przyjeżdża bardzo wielu gości, na przykład do hotel Rzeszów centrum, gdyż jest tam niezliczona ilość atrakcji.

noclegi w Rzeszowie
Galeria w Hotelu – Rzeszów

Rzeszów jest niesamowicie przyjazny dla turystów, bo prócz dobrze przygotowanej bazy gastronomiczno-hotelarskiej, znaleźć można cała masa możliwości, żeby ciekawie spędzić czas. Istnieją w związku z tym trasy dla rowerów, korty czy kręgielnie. W Rzeszowie mają miejsce liczne wydarzenia kulturalno-sportowe na Rynku, które wabią fanów dobrej zabawy.To rzeczywiście piękne miasto, wiele w nim uroku oraz dobrego klimatu, wspaniale łączy w sobie tradycję i dostojeństwo historii z nowoczesnym podejściem do świata.

Kiedy znajdziemy się w Rzeszowie nie można na pewno zapomnieć o zwiedzeniu rynku. Jest tam główny plac Starówki, na którym mieści się stara studnia z XVII wieku. Dzisiaj Rynek różni się trochę od swojego XV-wiecznego wyglądu, gdyż jedynie trzy pierzeje zabudowane są kamienicami, jakie w ciągu wieków ulegały przebudowom. Są tam dzisiaj hotele, miejsca gdzie można dobrze zjeść i puby. Jedną z najbardziej ciekawych jest kamienica numer 19.

zabytki w Rzeszowie

Autor: jmv
Źródło: http://www.flickr.com
Noclegi w Rzeszowie
Odkryte w podziemiach resztki ceglano-kamiennych zabudowań oraz sklepień, które możemy obejrzeć w PTT, pozwalają określić początki powstania tego obiektu na przełom piętnastego oraz szesnastego wieku. W letnie wieczory niedaleko ratusza można oglądać koncerty różnych wokalistów oraz grup muzycznych. Przez cały sezon w Rzeszowie jest naprawdę wielu turystów, na szczęście baza noclegowa jest wciąż lepsza, a tego typu miejsca hotel hotel nad morzem z basenem Rzeszów galeria zasługują na duże wyróżnienie oraz warte są odwiedzin. Kolejny raz jak będziemy zastanawiać gdzie wybrać się na jakiś interesujący wyjazd, weźmy pod uwagę to piękne miasto na wschodzie Polski. Idealnie się sprawdzi też na krótki weekendowy wypad.Sprawdź cennik