Sposoby, jakimi będzie można zwalczyć niebezpieczne albo szkodliwe owady żyjące wokół nas

Owady żyją wokół nas i jest to zupełnie naturalne. Jednak z pewną ich częścią będzie więcej kłopotów niż z pozostałymi, bo są groźne albo powodują duże szkody. Do pierwszej grupy zaliczają się na przykład osy czy szerszenie, jakich gniazda często mogą się pojawić na zamieszkałych terenach. I o ile tego typu gniazdo będzie się znajdowało w jakiejś odległości od ludzkich siedzib, to może wielkiego problemu nie będzie.

Ale często owady te mogą zamieszkiwać garaże domów lub poddasza, a to już może być niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i osób starszych.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz czerpać dane, to zalecamy to opracowanie (http://www.waliduda.pl/). Przeczytasz w nim dużo materiałów na opisywany tutaj temat.

Owady mogą wlatywać do mieszkań, szukając cukru, mogą być w wielu sytuacjach agresywne, a ich użądlenia są bolesne. Dlatego też przeważnie właściciele posesji decydują się na to, aby się owadów pozbyć. Można zatrudnić do tego fachowców (wejdź i zadzwoń). Likwidacja gniazd os nie jest zadaniem trudnym, o ile przede wszystkim się je znajdzie, a po drugie będzie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

pszczoła spijająca nektar z kwiatu

Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com

O ile szerszenie oraz osy będą jedynie dokuczliwe, to wielkich szkód nie robią. Całkowicie odmiennie jest przykładowo z owadami, które żywią się drewnem, a do takich będą się zaliczać przykładowo spuszczel. Ten niewielki, malutki robak jest jednym z największych szkodników, powodując corocznie ogromne straty. Żywi się on jedynie suchym drewnem, szczególnie ceniąc sobie gatunki iglaste. Jego łupem padają wszystkie niechronione konstrukcje z drewna, ogrodzenia, dachy a nawet drewniane i sklejkowe meble. Jak się okazuje, jest też szkodnikiem niesamowicie wytrzymałym, dlatego też zwalczanie spuszczela nie zalicza się do zadań łatwych i tanich.

W przypadku nowych konstrukcji podstawą jest zabezpieczenie widocznych elementów z drewna za pomocą odpowiednich środków chemicznych, dla pełnej ochrony należy je sprawdzać co roku. Za to przy obiektach które już stoją jedną z bardziej skutecznych sposobów jest gazowanie, lecz wymaga ono pewnej praktyki przy używaniu.