Finansowanie działalności firmy za pomocą środków pozyskiwanych z europejskich funduszy.

Od kiedy Polska weszła w skład Unii Europejskiej otworzyły się całkowicie nowe możliwości dla polskich przedsiębiorców. Dostępne się bowiem stały dofinansowania przeznaczone na rozwój lub rozpoczęcie działalności, co dało niejednej firmie możliwości realizacji pomysłów, na jakie w normalnych okolicznościach nie mogłyby sobie one pozwolić. Kwoty przeznaczone na dopłaty są dość spore, choć rzecz jasna nie każdy pomysł ma możliwość realizacji.

dotacje z Unii Europejskiej

Autor: Jon Worth
Źródło: http://www.flickr.com

Urzędnicy unijni szczegółowo określają priorytety i cele w czasie rozdzielania funduszy, i co rok są one nieco inne, w zależności od tego, jakie formy działalności są preferowane akurat w danym czasie. Unijne środki rozdziela się na poziomie wojewódzkich urzędów i każdy z nich niezależnie, chociaż zgodnie z unijnymi wytycznymi, przygotowuje i opracowuje wykaz programów, w ramach których przedsiębiorcy będą mogli się starać o dopłaty. Ma to związek z tym, że w różnych rejonach kraju będą odmienne potrzeby pod tym względem i nacisk powinien być kładziony na inne rzeczy.

Do tej pory z unijnych funduszy skorzystało już dużo firm, i bez przerwy do kolejki wchodzą następne, chcące za pomocą uzyskanych środków zrealizować swój pomysł.

Odpowiada Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę test na wypalenie zawodowe pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Dziwić się zresztą nie ma czemu, dotacje na rozwój firmy pozwoliły zrealizować wiele rzeczywiście ciekawych projektów nie tylko dając nowe miejsca pracy, ale również wznosząc naszą gospodarkę na wyższy poziom. Dotacje te są tak naprawdę dostępne dla większości firm, które mają pomysł na ich wykorzystanie, choć oczywiście trzeba spełnić szereg formalności.

fundusze unijne

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu właścicieli już na wstępie rezygnuje ze starań, wychodząc z założenia że pozyskiwanie funduszy unijnych jest zbyt trudne.

Przechodząc do meritum kwestii – ta proponowana witryna (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę kwestię, niż to jest opracowane w artykule, który teraz widzisz.

Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, szczególnie że w wielu przypadkach można skorzystać ze wsparcia jednej z wielu firm zajmujących się opracowywaniem wniosków i pomocą podczas pozyskiwania dotacji – specjaliści od funduszy unijnych. Mając duże doświadczenie we współpracy z urzędami pomogą one opracować wniosek i resztę dokumentów zgodnie z wytycznymi urzędników, dzięki czemu szanse na dostanie dofinansowania mogą znacznie wzrosnąć.