Sitodruk w dzisiejszym świecie

Wynalezienie druku przez Gutenberga bez wątpienia było jednym z najbardziej istotnych wydarzeń w historii świata. Przed tym wydarzeniem, ręczne przepisywanie Biblii ciągnęło się latami. Możliwość skrócenia tego czasu sprawiła, iż drukarni na Starym Kontynencie stale przybywało. W pierwszych chwilach swego istnienia drukarnie pomagały przede wszystkim w druku książek czy dokumentów. Dziś profil drukarni rozwinął swą działalność.

sitodruk

Autor: Nerds For Nature
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne drukarnie to nowe technologie, specjalizujące się w technice druku na różnego rodzaju wyrobach włókienniczych, szkle czy tworzywach sztucznych. Znaną i cieszącą się powodzeniem metodą drukowania, jest sitodruk, który nie bez przyczyny uważany jest za najskuteczniejszą technikę druku w reklamie.
Zalety sitodruku:
* Trwałość – użycie farb dobrej jakości, zapewnia intensywne, trwałe kolory. Wydruki są odporne na działanie wody, wilgoci, promieniowania UV, pranie, a nawet uszkodzenia mechaniczne.
* Intensywne kolory – użycie trwałych farb, pozwala na uzyskanie nadruków o wysokim nasyceniu kolorów i szerokiej palecie barw.
* Szerokie zastosowanie – sitodruk idealnie sprawdza się na bawełnie, dzianinach oraz drewnie i skórze.
* Elastyczność – technika nakładania farby wykorzystywana jest na powierzchniach płaskich, owalnych i innych.
* Niska cena – technologia może być stosowana przy małych zleceniach jak i tych wymagających dużych produkcji (-> sprawdź informacje na Sitodruk-maszyny.comwłasny biznes. Wystarczy maszyna do sitodruku. Jeśli drzemie w nas artystyczna dusza i z zamiłowania lubimy tworzyć, wymyślać motywy, wykorzystajmy tę umiejętność i odważmy się na drukowanie elementów na odzieży. Koszulkach, bluzach, czapkach – idealnych gadżetach reklamowych.
Idea własnej działalności gospodarczej, opierająca się na projektowaniu nadruków na T-shirtach nie jest nowością za granicą, a i w naszym kraju nie brakuje przedsiębiorczych i pomysłowych ludzi, którzy podjęli wyzwanie. Podsumowując, dobrej jakości koszulki, z przykuwającym uwagę nadrukiem, szybko podbiją odzieżowy rynek (przeczytaj dodatkowe informacje). Wprzeczytaj dodatkowe informacje trudno o oryginalny, wyszukany wzór…