Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Korzystanie z Internetu ma dużo zalet. Pozwala nie jedynie uczyć się nowych rzeczy i utrzymywać stosunki z bliskimi nam osobami, lecz też poszukiwać najróżniejszych plików jak i materiałów, jakie mogą okazać się dla nas naprawdę pomocne. Trzeba jednakże mieć w pamięci to, że korzystając z takiego typu materiałów trzeba dostosować się do ustalonych zasad, gdyż można łatwo naruszyć prawa autorskie. O czym należy pamiętać?

uzytkownik internetu

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

W głównej mierze istotne jest to, ażeby każdorazowo sprawdzać, czy ściągnięcie pewnych materiałów z Internetu jest zgodne z prawem. Naprawdę często zdarza nam się pobierać fotografie z różnego typu serwisów i wykorzystywać je na swych blogach albo stronach www. Działanie takie może nam przysporzyć wiele trudności, toteż rozsądniej jest tego unikać. Zwłaszcza, iż online działa sporo stron www, z jakich można ściągnąć zdjęcia, które można w dowolny sposób wykorzystywać i modyfikować. Prawa autorskie w Internecie można naruszyć również na szereg innych sposób. Na przykład pobierając muzykę bądź oprogramowanie z nieautoryzowanych źródeł (więcej przykładów: JWP Rzecznicy Patentowi). Przeważnie producenci oprogramowania udostępniają bezpłatne jedynie demowe wersje, więc możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, iż pełne wersje programów w zdecydowanej większości przypadków są nielegalne. Ażeby być nieco bardziej zorientowanym w temacie prawa autorskiego w Internecie, winniśmy sięgnąć po kilka tytułów książkowych lub przynajmniej krótkie opracowania, które znajdziemy online.

Dzięki temu zorientujemy się, czego winniśmy unikać, czym jest wzór przemysłowy (niezbędne informacje: JWP Rzecznicy Patentowi) , jakie konsekwencje grożą nam za naruszenie czyichś praw autorskich oraz jak odbywa się wycena znaku towarowego (więcej szczegółów: ile kosztuje znak towarowy). Odszukanie takiego typu artykułów nie stanowi żadnego problemu, gdyż pochwalić się mogą one naprawdę niemałą popularnością.

znak prawniczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zawsze także możemy swe wątpliwości rozwiać na jednym z forów prawnych albo podczas wizyty w miejscowej kancelarii prawnej. Winniśmy zatem z takich możliwości korzystać.