Co możemy zobaczyć na Hawajach? mamy tam najbardziej ciekawe atrakcje?

Hawaje są marzeniem wielu z nas, jest to jeden z najwspanialszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Niezwykłe krajobrazy, rewelacyjne plaże, rewelacyjna kultura i atmosfera wysp zachęca podróżnych przez cały rok. Co szczególnie dobrze tam zobaczyć?

hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością warty poznania jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, jaki został stworzony w 1916 roku. Możemy w nim zobaczyć rewelacyjny wulkaniczny krajobraz. Na jego terenie są dwa najbardziej aktywne a także największe wulkany na świecie, to powoduje, że liczne grono naukowców jest w stanie na bieżąco sprawdzać procesy, jakie doprowadziły do stworzenia się archipelagu Wysp Hawajskich. Z pewnością też warty poznania jest Park Narodowy Haleakala, który znajduje się na wyspie Maui.

Znajduje się na powierzchni 118 kilometrów kwadratowych, lecz aż 100 km kw.

Zostawiam tu mój odnośnik (https://www.edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-wroclaw-dolnoslaskie/) do następnej witryny. Mam nadzieję, że zapragniesz obejrzeć świeże posty, jeśli zaintrygowały Cię te zamieszczone na tej witrynie.

to tereny niedotknięte przez człowieka. Turyści mogą poznawać park jedynie specjalnie wyznaczoną krętą drogą, jaka prowadzi nawietrzną częścią części wyspy. Chociażby tylko przez te dwie atrakcje wycieczki na Hawaje są niezwykle znane, ale to przecież nie wszystko. Będąc na Hawajach na pewno odwiedzimy Honolulu, czyli największe miasto archipelagu Wysp Hawajskich i jednocześnie stolicę stanu. To główny ośrodek międzynarodowego biznesu, lecz i obrony militarnej, jest tam przecież Pearl Harbor. Następne miejsce to Molokini. Jest to

Hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

malutka wyspa, jaka znajduje się cztery kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Powstała przez zalanie krateru wulkanu, obecnie to prawdziwa atrakcja turystyczna, gdyż jej kształt przypomina półksiężyc.

Przyciąga także zwolenników nurkowania, gdyż woda wokół niej jest bardzo czysta i przejrzysta, widoczność bowiem sięga aż 46 metrów. Na koniec powinniśmy też powiedzieć o wodospadzie Wailua. To jeden z najistotniejszych wodospadów, które znajdziemy na Hawajach. Ma 35 metrów wysokości, znajduje się na wyspie Kauai. Do podnóża Wailua prowadzi dość śliska i błotnista ścieżka. W każdym roku wielbiciele sportów ekstremalnych montują wzdłuż trasy liny, jednak są one niszczone przez władze, bo jest to bardzo niebezpieczny teren. Na Hawaje (ważny link) jesteśmy w stanie pojechać za rozsądne pieniądze, ciekawa opcją są Hawaje last minute. Dobrze z tego skorzystać i zobaczyć, jak mało zapłaciliśmy.