Typy specjalistycznych szwalni dostosowanych do sytuacji na krajowym rynku

Stosunkowo niedawno spora liczba firm odzieżowych szyła ubrania w Chinach z powodu niższych kosztów. Obecnie dużo firm odzieżowych przenosi magazyny i szwalnie do Polski.

Firmy odzieżowe wycofują się z Państw Środka, bo choć jeszcze niedawno produkcja odzieży w tych rejonach świata gwarantowała całkiem niezłą jakość przy niskich cenach, obecnie jest inaczej. Kłopot w tym, że obecnie koszty znacznie wzrosły, zwłaszcza robocizna. Wychodzi na to, że racjonalniej wyjdą te spółki, jakie powierzą wykroje i szycie szwalniom miejscowym, co sprawi, iż szwalnie odzieży będą całkiem nieźle działać.

Uszyj samodzielnie ubrania.

Źródło: http://futureblog.pl

Są takie szwalnie, jakie nastawione są na szycie – zobacz więcej kołder, bielizny pościelowej, narzut czy serwet dla branży hotelarskiej czy szpitali. Tego typu wyposażenie najczęściej ma wyhaftowany logotyp, a zamówienia są duże i idą w tysiące sztuk. Produkowane są wszelkie wersje kolorystyczne, lecz najczęściej jest tylko jeden wykrój – czytaj o usługach krawieckich. Szwalnie bielizny pościelowej czy obrusów także muszą wykazać się specjalistycznym zapleczem maszynowym, ponieważ z bali tkaniny wycina się ogromne kawałki, jakie są ze sobą łączone lub są wykańczane.

Pewne szwalnie wytwarzają tylko specjalistyczną odzież, np. roboczą (ze wskazaniem na pracę w ciężkich warunkach), ze wzmocnionymi elementami (kolana), z tkanin dobrze zabezpieczających. Rękawiczki robocze tego rodzaju też powinny posiadać dobre wzmocnienia. Szwalnie tego typu muszą dysponować specjalnymi maszynami do skaju i tkanin sztywnych. Szwalnie odzieży sportowej przeżywają obecnie oblężenie, ponieważ kolekcje odzieży tego typu oraz miejsca, jakie je oferują, mnożą się na potęgę, a bycie w formie jest po prostu na topie. Są również miejsca, które specjalizują się w bieliźnie damskiej i męskiej. Mają one profesjonalne maszyny do szycia drobnych elementów i wykańczania.

Na przeniesienie produkcji miały wpływ nie tylko aspekty płacowe, ale także to, że nie ma już podziału na kolekcję wiosna-lato i jesień-zima. Kolekcji ubrań jest dużo więcej, jest też bardzo dużo kolekcji pomiędzy sezonami, ale wypuszcza się ich mniejsze ”nakłady”. A do tego ludzie coraz większą wagę przykładają do ubrań produkowanych w Polsce.