Belgrad na wyjazd weekendowy, zatem co trzeba zobaczyć w stolicy Serbii

Każdy kolejny weekend to nowe plany, jakie można spełnić. Nie zawsze mamy ochotę imprezować albo odpoczywać z pilotem w dłoni. Czasami chcielibyśmy trochę poszaleć, na przykład odwiedzić Belgrad. To możliwe, kiedy wyłącznie wyszukamy opłacalną dla naszego portfela propozycję, bowiem nic bardziej nie cieszy, jak niedrogie podróżowanie. Co zwiedzić w stolicy Serbii, kiedy już uda nam się do niej dotrzeć?

Głównym punktem Belgradu jest bez wątpienia Kalemegdan, zatem XVII-wieczne fortyfikacje, przy jakich rozciąga się piękny, duży park. Fortyfikacje obejmują dwie twierdze, wieżę zegarową oraz Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To dobre miejsce, aby z wolna pospacerować, nim udamy się dalej, a mianowicie na ulicę Skadarlija, pełną kafejek, galerii oraz sklepów z pamiątkami, skąd przywieziemy niespodzianki dla bliskich (czytaj więcej). Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z urokliwymi rezydencjami i sklepami, jakie mogą nas zaciekawić. Jeżeli cenimy zabytki związane z religią, nasze nogi muszą nas pokierować do jednej z największych prawosławnych świątyń jakie istnieją, a mianowicie do cerkwi Św. Sawy.

Chcesz znaleźć dodatkowe tego rodzaju źródła? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w serwisie (http://parkingiokecie.pl/), który omawia analogiczne zagadnienia.

Później można odwiedzić kilka muzeów, ponieważ każda wycieczka ma wzbogacać nasze wiadomości. Szczególnie polecane jest Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne, jak również niezmiernie interesujące Muzeum Lotnictwa.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie powinno znajdować się na pierwszym miejscu, ponieważ pokazuje odwiedzającym ok. dwieście eksponatów samolotów, od których nie można oderwać spojrzenia (przejdź na stronę). Gdy na koniec chcemy troszkę odpocząć, można pójść nad specjalnie wykonany, sztuczny zalew z ciągnącymi się przez 7 kilometrów plażami.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy marzy o innym świata. Jedni oddaliby wszystko, by zobaczyć Nowy Jork, inni marzą o wycieczce do Amsterdamu, kolejni z kolei najchętniej skryliby się w urokliwej mazurskiej wiosce, mając dość gwaru miasta.

Dobrze urzeczywistniać swoje marzenia oraz wybierać się choć na krótkie, weekendowe wypady, gdyż to doświadczenia, a później wspomnienia są w życiu kluczowe. W starszym wieku bowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy lub ile filmów widzieliśmy, lecz każda wycieczka zapewne zapadnie w naszym sercu.