Z jakich powodów Kraków jest tak chętnie odwiedzaną miejscowością, jakiego rodzaju zaproponować może turystom.

Jednym z najpiękniejszych miejscowości w naszym kraju jest Kraków, corocznie do niego przyjeżdża około dziesięciu milionów turystów. Niepowtarzalna atmosfera Krakowa zachęca do przyjazdu gości z wielu krajów i w każdym wieku, bo i każdy będzie mógł bardzo przyjemnie spędzić wolny czas.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie atrakcją Krakowa są wspaniałe zabytki, rozpoznawalne i cenione na świecie. Zamek Wawelski, Kościół Mariacki i Rynek to zaledwie część z nich, a przecież będzie ich dużo więcej. Można na wiele godzin zapuścić się w urocze zabytkowe uliczki, oglądając to, co pozostało po wielu wiekach historii. Również młode osoby, wolące dużo zabawy od oglądania zabytkowych miejsc znajdą w Krakowie swoje miejsce.
Okolice Rynku pełne są różnego rodzaju dyskotek, barów i knajp, w jakich przy dobrej muzyce można spędzić czas przez całą noc. Dobrze rozwinięta noclegowa baza sprawia, że najczęściej nie ma żadnego problemu ze znalezieniem kwatery, a pomimo dużej popularności miasta ceny utrzymują się na dość umiarkowanym poziomie. Kraków sam w sobie jest pięknym miastem i warto się w nim zatrzymać na jakiś czas, aby go lepiej poznać. Zwiedzanie można albo zaplanować samodzielnie, mając na uwadze ilość rozmaitych przewodników nie powinno to być trudne, lub też znaleźć jakieś doświadczone biuro turystyczne Kraków i skorzystać z tego, co proponuje – oferta biura turystycznego.

stare miasto w Krakowie, rynek

Autor: Praktyczny Przewodnik
Źródło: http://www.flickr.com
Plusem tego drugiego rozwiązania jest to, że zwiedzanie będzie się odbywać z przewodnikiem, który na pewno opowie o ciekawostkach, jakich nie znajdzie się w internecie.

Przeczytaj więcej opinii na ten temat (http://kraktrans.com/przeprowadzki-firm-i-biur.html) pokrewnego postu – są na tamtej stronie umieszczone niezwykle pożyteczne informacje, które na pewno docenisz w praktyce.

Dodatkowo wycieczki w formie zorganizowanej przeważnie mogą znacznie sprawniej się dostać w niektóre miejsca, niż samotni turyści. Jeśli będzie się przyjeżdżać do Krakowa na dłuższy okres czasu, to pomyśleć również można o obejrzeniu okolic tego miasta, jakie także mogą dużo zaoferować. Turystyczne biura organizują najróżniejsze wycieczki objazdowe z Krakowa, w czasie jakich poznać można największe okoliczne atrakcje , przykładowo takie jak Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu czy też Kopalnię Soli.