Opony oraz standardy

Pozyskując opony do pojazdów cięższych i większych, warto stosować się do zaleceń specjalistów, którzy potrafią do każdego pojazdu dobrać najbardziej odpowiednie opony. Wyjątkowo istotne w wyborze są opony ciężarowe, jakie muszą realizować kilka niezwykle ważnych czynników. Przede wszystkim muszą dostarczać bardzo solidną przyczepność, jaka umożliwi przy maksymalnym obciążeniu i niezwykle trudnej nawierzchni, zagwarantować stabilność na drodze, aby w ten sposób kierowca miał szansę bez trudu podróżować.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Także opony ciężarowe powinny być wytrzymałe na długą pracę przez sporo godzin, a więc nie powinny się nadmiernie przegrzewać, żeby w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe głównie muszą być odporne, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy ciężarowe są szczególnie ciężkie, a do tego przewożą często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest jeszcze bardziej obciążona, a muszą one zapewnić najwyższe bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo istotne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV. Są to pojazdy, jakie w dziale pojazdów osobowych, zawierają spore wymiary i są znacznie cięższe od zwykłych osobówek. Muszą one więc zawierać zdecydowanie szerszą średnicę i większy rozmiar, aby gwarantowały one dobrą przyczepność i komfort jazdy, a także żeby w jakikolwiek sposób nie wpływały nieodpowiednio na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, również są narażone na bardzo dużą eksploatację, dlatego produkowane powinny być z surowca wytrzymałego na różne nawierzchnie, ale także powinny posiadać odpowiedniej średnicy bieżnik, aby wyrzucały one wszelkie niekorzystne elementy spod kół.

Niesamowicie istotne, o ile nie najważniejsze są opony do pojazdów przemysłowych, jak chociażby kombajn, czy traktor. Opony do traktora, zawierają z pewnością najbardziej niestandardową konstrukcję, bo przeznaczone one są przede wszystkim do pracy na ciężkim, grząskim, ale również kamienistym terenie. Jak wiadomo traktor, jest pojazdem jaki stosuje się zazwyczaj do każdego typu zadań, stąd też opony do traktora muszą być zrobione idealnie pod każdym względem, żeby w ten sposób mieć możliwość w stu procentach wykorzystywać moc takiego pojazdu. Przede wszystkim od tylnych opon traktora wymaga się, by radziły sobie w jakichkolwiek warunkach i na rozmaitej nawierzchni, stąd też ich produkcja jest szczególnie skomplikowana, ale spełnia wszelkie wymagania.