Auto na własność, czy ? Czy należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Marzysz o wyjeździe na weekend, a nie masz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu zmierzając na drugi koniec Polski? Nie chcesz| wydać masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może trzeba przymierzyć się do oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które zajmują się wypożyczaniem aut. W ich ofercie figurują zarówno filigranowe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy bogate limuzyny.

Czy myślisz, że umieszczone tu informacje są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj treść, a odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które zwrócą Twą uwagę.

Wybór jest ogromny i każdy natrafi na pojazd, który najlepiej będzie dopasowany do jego kryteriów (patrz tu).

Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię auta, musimy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne minimum od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się też z wpłatą kaucji. Czasem wypożyczalnie dodają do rachunku dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem jeszcze jednego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wnikliwie zaznajomić się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy jesteśmy uprawnieni, aby poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy normowanego limitu kilometrów na dobę, bądź czy po zakończeniu użytkowania auta nie mamy obowiązku wybrać się na myjnię i posprzątać w środku. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że przeważnie auto, które otrzymujemy jest zatankowane do pełna. Przy oddawaniu go do wypożyczalni my również jesteśmy zobligowani, aby oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym nie pomyślimy, możemy w taki sposób narazić się na dodatkowe koszty.

czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tylko praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możliwość, by zasiąść za kierownicą ciekawych samochodów za niewielką część ich rynkowej wartości. Na parkingach firm bowiem znajdziemy również sportowe modele renomowanych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie realizowanie marzeń jest tym, co nas popycha do przodu.