Jakie istnieją rodzaje szkła? Czym się charakteryzują poszczególne modele? Co najbardziej korzystnie wybrać?

Z wynajęciem szklarza jest jak z innymi usługami – ma być jak najlepiej, profesjonalnie oraz na temat. Całe szczęście dużo jest tego rodzaju specjalistów na rynku, więc łatwo znaleźć coś dla własnych wymagań. Niekiedy jednak warto coś wiedzieć w temacie szkła, a mianowicie to, które najbardziej korzystnie wybrać, aby w czasie rozmowy ze szklarzem orientować się, o jakich pojęciach mówimy.

szyba

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek szkło transparentne tzw. float. To szkło podstawowe, bardzo często wybierane oraz wykorzystywane do produkcji szklanych – wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest płaskie, przeźroczyste, bez zniekształceń oraz optycznych wad.

Kiedy zainteresował Cię omawiany temat, obejrzyj www a na pewno zdobędziesz więcej danych na to ciekawe zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Odróznia je odcień, jaki dostrzegalny jest na krawędziach i przemienia się w zieleń. Jeśli będziemy zdecydowani na usługi szklarskie, najlepiej we Wrocławiu, to można być pewnym, iż szklarz poleci nam istotnie taki model szkła. A to z tego powodu, że to szkło ma naprawdę wiele zastosowań.

Pasuje więc tak naprawdę do wielu rzeczy: drzwi (użyteczna strona), kabin prysznicowych, okien, witryn i lamp. Kolejny model szkła to szkło optiwhite. Jest to szkło dość zbliżone wyglądem do szkła transparentnego, ale nie posiada zielonego odcienia, tak więc lepiej się prezentuje i posiada większa przejrzystość. Z pewnością również korzystniej odwzorowuje kolory, to sprawia, że bardzo rewelacyjnie będzie pasować do grafik na szkle. Kolejny model szkło matowe, to zwykłe szkło mleczne, jakie uzyskuje się dzięki obróbce chemicznej na jednej ze stron szyby.

Szklane drzwi

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej więc strony tego typu szkło prezentuje się jak zwykły float, z drugiej jest matowe. Jest to szyba nieprzejrzysta, która jednak zapewnia dostateczną ilość światła w danym pomieszczeniu. Łagodzi także kontury osób i przedmiotów, a także oferuje prywatność w pomieszczeniach firmowych. Na koniec warto wspomnieć o szkle laminowanym.

Jest tworzone za pomocą zgrzewania ze sobą dwóch, lub więcej, szyb i folii laminującej, jaka występuje między nimi. Dzięki takiej folii, kiedy dochodzi do stłuczenia, szkło się nie rozpada, lecz jest przez nią utrzymywane, co gwarantuje wysoki komfort bezpieczeństwa. Z taką wiedzą już będziemy doskonale wiedzieć, z jakim szkłem mamy do czynienia i co najlepiej wybrać. Nie bójmy się jednakże o wszystkie pytać szklarza, musi on rozwiać nasze wszystkie wątpliwości.