Ślub na świeżym powietrzu – o co trzeba zadbać?

Wiosna i lato to czas, kiedy zawieranych jest najwięcej ślubów. Do zaplanowania uroczystości właśnie w tym czasie zachęca w szczególności ładna pogoda. Co prawda, może wówczas zdarzyć się i deszczowy dzień, niemniej istnieje większa szansa, że jednak będzie świecić słońce. Wiele par decyduje się też na ślub i wesele poza budynkiem.

Dlaczego warto?

ślub - fotografijka

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowe wesele nie wszystkim parom przypada do gustu. Narzeczeni szukają różnych sposobów, żeby to właśnie ich uroczystość (Catering na chrzciny Poznań) była wyjątkowa i godna zapamiętania – zarówno dla najważniejszych bohaterów tego wydarzenia, jak też zaproszonych gości. Dlatego też coraz częściej na przyjęciach weselnych pojawia się wybrany przez nowożeńców motyw przewodni, a firmy gwarantujące rozmaitego typu atrakcje cieszą się na bieżąco dużą popularnością. Sposobem na przełamanie schematu jest między innymi wesele i ślub na świeżym powietrzu. Takie przedsięwzięcie wymaga wielu przygotowań, ale na pewno będzie też atrakcyjne, zwłaszcza gdy pogoda będzie sprzyjać – bardzo mi pomogło wypożyczanie mebli. W obecnych czasach wypożyczanie mebli nie stanowi dużego problemu, dlatego państwo młodzi mogą spełnić swoją wizję o uroczystości w pięknym miejscu.

ślub - obrazeczek

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

O czym trzeba pamiętać przy organizacji ślubu?

Istotną kwestią w przypadku ślubu i wesela na świeżym powietrzu jest niewątpliwie wypożyczanie stołów w takiej liczbie, żeby mogły one bez problemów pomieścić wszystkich oczekiwanych gości na przyjęciu. Jeżeli dodatkowo sama uroczystość zaślubin planowana jest poza budynkiem kościoła czy też Urzędu Stanu Cywilnego, wypożyczanie mebli powinno obejmować także stolik dla księdza czy urzędnika i jak najbardziej tego typu miejsce trzeba jak najlepiej zaaranżować i ozdobić. Poza tym ważne jest zadbanie o namioty. Choć w lecie znacznie łatwiej o bezchmurny dzień, aura potrafi zaskoczyć, a ulewa może szybko zakończyć imprezę i zepsuć całe wydarzenie. Wypożyczanie stołów (przenieś mnie do źródła), miejsce na ślub, zadaszenie, a także przygotowanie parkietu oraz nagłośnienie i podest dla zespołu muzycznego to jedynie niektóre ze spraw, jakie warto dopiąć na ostatni guzik.najnowsza wiadomość (dodatkowe informacje)I chociaż tego typu przyjęcie wymaga wielu przygotowań, na pewno warto podjąć wysiłek.