Kraków jest jednym z najbardziej popularnych wśród odwiedzających miast w Polsce

Ocenia się, że co roku odwiedza go parę milionów turystów, ale zapomnieć nie można o tym, że w Krakowie na co dzień mieszka i chodzi do pracy blisko milion mieszkańców. I mieszkańcy i turyści gdzieś robią codzienne zakupy, trudno się więc dziwić, że w samym mieście zostało wybudowanych parę większych hipermarketów, funkcjonuje kilka dużych i małych bazarów i sporo osiedlowych sklepików.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Handlowe centra działają przez cały tydzień, niekiedy do późnych godzin wieczornych.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej (https://www.spijtanio.eu/noclegi-otwock) na ten temat – informacje okażą się z pewnością niezwykle fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Te duże mają wszystko, co będzie potrzebne, żeby dało się w nich spędzać całe popołudnia. Najważniejszą rzeczą są oczywiście sklepy, z reguły w takim centrum będzie się znajdował jeden duży hipermarket, w niektórych ulokowano również markety techniczne. Uzupełnieniem są mniejsze sklepy i salony, w których nabyć można praktycznie wszystko, od butów oraz ubrań, poprzez ekskluzywną biżuterię i kosmetyki, a na wyrobach dla dzieci kończąc. Oczywiście nie może zabraknąć czegoś dla ciała i ducha, na zgłodniałych czeka kilka lodziarni, kawiarni i restauracji, a także wielosalowe kompleksy kinowe (kompleksowy artykuł o ofercie na

Największe powierzchniowo centrum handlowe w Krakowie znajduje się na Woli Duchackiej, w pobliżu stacji kolejowej Bonarka.

Jeżeli masz chęć uzyskać dodatkowe dane na ten temat, odkryj ponadto pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat – one również są zajmujące.

Centrum to ma powierzchnię całkowitą prawie 250 tysięcy metrów kwadratowych, a liczba lokali w nim zlokalizowanych wynosi prawie 250. Przez pół mniejsza, chociaż z podobną ilością sklepów, jest Galeria Krakowska. Leży ona praktycznie w centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego i autobusowego. Z

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

dworca kolejowego znajduje się bezpośrednie wejście do centrum, więc opuszczając pociąg można praktycznie od razu zabrać się za zakupy.

Również blisko śródmieścia, tuż nad brzegiem Wisły znajduje się Galeria Kazimierz, w niej liczba punktów handlowych to tylko 160, jednak jest to jedno z chętniej odwiedzanych dużych centrów w Krakowie. Spora ilość klientów wybiera również mniejszej wielkości galerie, takie jak na przykład M1, Solvay Park czy Plaza.