Przeprowadzka może być problematyczne – transport ciężkich rzeczy.

W okresie przeprowadzania się, kiedy mamy do przewiezienia artykuły o dużej masie, ponadto okropnie niewymiarowe, chcemy kogoś do pomocy. Lecz w trakcie transportowania

przykładowo mebli lub pralki nie możemy zezwolić na to, żeby te ładunki swobodnie przemieszczały się wewnątrz auta.
Wyciągnik łańcuchowy
Z pomocą zjawiają się pasy transportowe. Szerzej znane są w firmach parających się przewozem ogromnych i zarówno bardzo ciężkich obiektów. Toteż znajdują one swoje zastosowanie w lotnictwie w trakcie mocowania ładunku, ogólnie używane do transportowania przedmiotów na ogromne odległości, kiedy nie mogą się one przemieszczać. Zasada działania pasa transportowego jest niesłychanie prosta i nikt nawet nowicjusz nie będzie miał problemów w momencie korzystania z do zamocowania ładunku. Ale co jeśli nasz towar jest rzeczywiście ciężki? Na przykład chcesz przetransportować pojazd lub bale ściętych drzew? Będą nam w tym momencie potrzebne wytrzymalsze mocowania czyli odciągi łańcuchowe. Stosowane są przez artylerię w trakcie przewożenia czołgów, pancernych pojazdów lub do transportowania ładunków za pomocą helikoptera. Odciągi łańcuchowe składają się z napinacza grzechotkowego i odlanego z mocnej stali łańcucha ukończonego hakami. W konfrontacji z plastikowymi pasami transportowymi odciągi łańcuchowe zwyciężają bezsprzecznie gdyż są dużo bardziej niezawodne. Pasy transportowe nie są niestety odporne na zniszczenia mechaniczne i też kontakt z zaostrzonymi załamaniami (odkryj więcej tu). Z tego powodu ich żywotność jest często znacznie krótsza niż odciągów łańcuchowych.

Czy potrzebne ci są odciągi łańcuchowe czy pasy transportowe, już wiesz jaka jest zasada ich działania – Cleo. Ogromne albo nieduże lecz ciężkawe obiekty – przy pomocy wyżej wymienionych nie powinieneś mieć zmartwienia.