Czemu Bangkok to idealne miejsce na przeżywanie letniego wypoczynku?

Decyzja o wyjeździe na wakacje zawsze rodzi problem – z jednej strony nie mamy ochoty planować urlopu znowu nad Bałtykiem, a jednocześnie nie mamy w planach tracić kroci pieniędzy na ekskluzywne wakacje za granicą. Chyba z tego względu „wczasy Bangkok” to najczęściej wpisywana w Internecie przez nas fraza? Niedrogo, niebanalnie i bajecznie.

Bangkok

Autor: Christopher Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Bangkok to egzotyczna aglomeracja a Azji, która zawiera w sobie bajeczne połączenie tradycji i nowoczesności. To właśnie tutaj łączy się kultura Wschodu z zachodnią, a pośpiech współgra z wyciszeniem. To rzecz jasna zauważalne jest gołym okiem, chociażby na fotografiach, które pojawiają się jako pierwsze w rezultatach wyszukiwania, kiedy wyszukamy w Internecie hasła rodzaju „wakacje Bangkok”, „wczasy Bangkok” –oferta. To miejsce bezsprzecznie daje całą moc wrażeń w jednym – z jednej strony pełna mistyczności atmosfera klasztorów, pałaców, galerii, po drugie tętniące życiem ulice i targowiska z orientalnymi aromatami jarmarcznych garkuchni, liczne domy handlowe, międzynarodowe hotele i ogrom niewielkich sklepików. Nie da się zapomnieć wycieczki do tego bajkowego miejsca.

Nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, jakie są jednymi z atutów opisywanego kraju. Poprzez ofertę wielu firm podróżniczych mamy możliwość połączyć w czasie naszego urlopowego wypadu wiele rzeczy razem – poleniuchować na piaszczystej plaży, obejrzeć wielowiekowe zabytki, odwiedzić mistyczne buddyjskie klasztory i zakosztować życia w orientalnym miejscu. Nie dziwi więc, że wycieczkowiczów w tym miejscu przyjeżdża z roku na rok znacznie więcej, ponieważ wypad do tego miasta nie wydaje się kosztowny, a jego multikulturowość nie pozwoli zapomnieć o tym miejscu.

bangkok

Autor: Shagshag
Źródło: http://www.flickr.com
W tym miesiącu jednymi z najchętniej wyszukiwanych na portalach biur podróży i innych okazały się hasła „wakacje Bangkok”, „wczasy Bangkok”, „all inclusive Bangkok” i inne tego typu. Wszystkie z osób, które to magiczne miasto miały okazję zwiedzić, opisuje też bardzo dobrze sympatyczność Tajów – link do serwisu. W Tajlandii ludzie są bowiem niezwykle szczęśliwi, wychowani i pozytywi.