Otwarcie sklepu internetowego nie różni się znacząco od otwierania dowolnego innego biznesu. Na początku ilość rzeczy o których trzeba pamiętać może przestraszyć, jednakże sekret polega na tym, aby rozbić je na pojedyncze części możliwe do wykonania.
Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym krokiem jest przeprowadzenie analizy rynku. Jeżeli chcemy odnieść sukces, to musimy potrafić wyróżnić się z tłumu, a żeby to zrobić nieodzowne okaże się przeanalizowanie firm konkurencyjnych pod wieloma względami m. in.: cen, wyglądu sklepu, sposobów prezentacji produktów, czy też strategii przekonania klienta do swoich produktów. Na podstawie wykonanej analizy musimy także sporządzić własną strategię
biznesową, czyli zadecydować kim będzie nasz potencjalny klient, w jaki
sposób wyróżnimy się od konkurencji itp. Kolejnym krokiem jest wymyślenie odpowiedniej nazwy dla naszego sklepu. Wbrew pozorom jest to ważna decyzja, gdyż raz wybraną nazwę ciężko później zmienić, dlatego warto konkretnie przemyśleć ten aspekt. Dobra sytuacja to taka, gdy wybrana nazwa jest łatwa w wymowie, przyjemnie się kojarzy i ma jakiś związek z typem sprzedawanych produktów. Posiadając już nazwę należy wybrać wygląd naszej strony internetowej oraz zająć się jej stroną
techniczną. W tym punkcie, zakładając, że nie jesteśmy informatykami, wskazane jest wynająć profesjonalistów. Wybrana agencja interaktywna, za ustaloną opłatą, zajmie się w naszym imieniu wszystkimi aspektami technicznymi, począwszy od projektu strony oraz niezbędnych grafik, poprzez pozycjonowanie, kończąc na serwisie i ewentualnej obsłudze technicznej – .
Czy podnoszona tu problematyka jest według Ciebie niebanalna? Jeśli tak, to inne tego rodzaju materiały zobacz pod adresem, który znajdziesz tu. One też Cię zaintrygują.
Posiadając już bazę naszego sklepu musimy pamiętać również o formalnościach takich jak na przykład: podpisanie umowy z kurierem bądź brokerem, a także zgłoszenie bazy sklepu do GIODO. Ostatnim, ale zarazem najważniejszym punktem jest zadbanie o marketing. Jest to temat bez dna, jednak nawet, jeśli wykonaliśmy wszystkie wcześniejsze kroki idealnie, to bez odpowiedniego marketingu i tak nie odniesiemy sukcesu. Sklep internetowy to jedynie narzędzie, oczywiście jest to narzędzie bardzo ważne jednak jeśli odpowiednio go nie zareklamujemy, to nikt nie będzie miał pojęcia o jego istnieniu.
Podsumowując założenie sklepu internetowego to całkiem złożony proces, obejmujący wiele istotnych kwestii.
Nie zwlekaj – naciśnij ten link Artefakt – pozycjonowanie stron i ciesz się opublikowanymi tam kolejnymi artykułami. Zapewne rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ten temat.
Do każdej z nich trzeba podejść równie poważnie, jednakowoż najistotniejszym elementem jest tutaj dobry marketing. Bez niego nawet dobry sklep z niskimi cenami nie odniesie sukcesu, ponieważ nikt się nie dowie o jego istnieniu.