Co warto zobaczyć na Kaszubach? Jakie atrakcje tam można oczekiwać? Co najlepiej wiedzieć?

Kaszuby to dość specyficzny obszar, bo od wielu wieków nie istnieje tu jedna stolica. Istnieje aż siedmiu kandydatów do takiego miana. Każde z nich prześciga się w zasługach dla społeczności kaszubskiej

. No ale nie ma co się dziwić, Kaszuby są zdecydowanie piękne, więc każdy pragnie być centrum tej niezwykłości.
agroturystyka kaszuby

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, oprócz tego, że nie ma wybranej stolicy, to nie ma również jednoznacznej odpowiedzi na tą wątpliwość, skąd pochodzi nazwa “Kaszuby”. Dodatkowo ciężko wskazać idealnie granice tego regionu (Ruszaj w Polskę). Nieważne, jaka jest stolica warto poznać parę miejsc, które na długo zapamiętamy. Z pewnością Tuchlin, gdzie znajduje się zoo.

Nie zwlekaj! Jeśli zaciekawił Cię nasz watek, to wejdź dalej. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa treść (http://www.hotelarkonpark.pl/pakiety/szczegoly-pakietu?OfferID=212590). Sądzimy, że w ten sposób będziemy w stanie rozwiać wszystkie Twoje niepewności.

Znajdziemy tam egzotyczne zwierzaki, duże gady, jakie możemy potrzymać oraz pogłaskać. Jednak park to nie wyłącznie zwierzęta, gdyż jest tu bar, kino czy plac zabaw dla najmłodszych.

domek letniskowy

Źródło: pixabay.com

Z pewnością udajmy się do miejsca, w jakim poznamy historię i kulturę Kaszub, do Muzeum Kaszubskiego w miejscowości Wdzyce Kiszewskie. Znajdziemy w tamtym miejscu znacznej wielkości skansen z różnymi konstrukcjami chat kaszubskich, zabudowań dworskich lub kościołów. Jak Kaszuby to też mniejsze mniej popularne miasta jak Bytów. Odnajdziemy tam wspaniały gotycki zamek krzyżacki, zaś w nim Muzeum Zachodniokaszubskie. W wielu salach na dwóch piętrach są ekspozycje ukazujące dawne dzieje na kaszubskiej wsi, wystawy historyczne i czasowe. Warta uwagi jest zwłaszcza wystawa kaszubskich artystów.

Na koniec warto wybrać się do miasta Kluki, na koniec Kaszub. Dowiemy się tam bardzo dużo o dawnych Kaszubach. Praktycznie cała miejscowość Kluki została zamieniona w skansen, jaki nazywa się Muzeum Wsi Słowińskiej. W sezonie wielu turystów przyjeżdża do Kaszub, tak więc postarajmy się wcześniej o hotel – wszystko o tym regionie. Można wybrać normalny hotel, możemy jednak wynająć coś odmiennego, bo jaka agroturystyka Kaszuby mają wiele do zaoferowania.