Jak polepszyć efektywność – nowoczesne napędy liniowe szansą sukcesu na zautomatyzowanie pracy produkcji

Większość ludzi chyba słyszało nie raz z przeróżnych mediów, ile kosztuje zastój produkcji. Dla uznanych graczy taki zastój liczony jest nawet w milionach dolarów. Stosowanie właściwych urządzeń do produkcji może wywołać odwrotny skutek – miliony zysków. Jakim sposobem?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach najważniejszym wyznacznikiem, decydującym o sukcesie sprzedaży jest cena. Im niższa, tym większe prawdopodobieństwo pozyskania potencjalnych klientów. Aby więc zyskać dzisiaj klienta, musimy być szybkim i bardzo efektywnym. (śruby trapezowe) Cel jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia, kiedy zdecydujemy się na innowacyjne napędy liniowe.

Napędy – http://www.afg.poznan.pl/ – liniowe wykorzystywane są prawie w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Wykorzystywane są one, m.in, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Świetnie odnajdują się w przypadkach, w których mamy do czynienia z masowym pakowaniem towarów. (łożyska liniowe) Biorąc pod uwagę ich ciche działanie oraz brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe sprawdzają się coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Stąd też ich użycie również w przemyśle spożywczym lub medycznym. Napędy liniowe stosowane są także w mechanizmach odpowiedzialnych za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, a także – a może głównie – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Za pośrednictwem napędów liniowych przedsiębiorstwa produkcyjne mogą o wiele bardziej powiększyć i zautomatyzować liczną część prac produkcyjnych, co także przekłada się na większą wydajność maszyn produkcyjnych, ale i mniejszą pracę człowieka. W wielkim skrócie ujmując, dzięki stosowaniu napędów liniowych jesteśmy w stanie wyprodukować więcej za mniejszą cenę w tym samym zakresie czasowym.

Ile kosztują napędy (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Innowacyjne napędy liniowe budowane w oparciu o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest przybliżony do standardowych napędów liniowych- przekieruj do źródła. Natomiast różni je natomiast gotowość do dłuższej pracy przy znacząco większym obciążeniu. Natomiast prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, a w metrach na sekundę. Według ekspertów, z czasem napędy liniowe zbudowane na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to za sprawą – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.