Drobne, lecz istotne elementy identyfikacji wizerunkowej każdej firmy

Prowadząc swoją firmę musimy zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest ułatwienie klientowi trafienia do nas. Realizując wielkie reklamy, czy działania w social media nie możemy zapominać o drobnych, ale nie mniej ważnych elementach.

kadr - mieszkanie

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Chcielibyśmy w tym artykule omówić pokrótce funkcję, którą odgrywają różnego typu tablice informujące.

Po pierwsze będą to szyldy firmowe, jakie stanowią istotny element wizerunkowy każdej instytucji. To świetny sposób na oznakowanie naszej palcówki – sprawdź ofertę szyldów firmowych. Składają się na wizytówkę firmy, z tego powodu powinny być zaprojektowane i wytworzone z dużą starannością. Mogą być płaskie czy też przestrzenne. Wykonuje się je z różnych materiałów. Bardzo eleganckie są szyldy grawerowane albo wytapiane ze szkła. Ważne jest także mocowanie. Zależnie od wyżej wspomnianych parametrów mogą odczuwalnie różnić się ceną. W przypadku szyldów z wydrukiem przeznaczonych na zewnątrz obiektu, muszą one być zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych. Szyldy firmowe mogą być też podświetlane, prezentują się wtedy atrakcyjniej oraz przenośnik pneumatyczny są bardziej widoczne po zmroku. Takie szyldy reklamowe podświetla się zewnętrznym światłem, które także warto odpowiednio zaprojektować. Nie powinniśmy zapominać, iż w wielu miejscowościach może to podlegać akceptacji konserwatora zabytków. Z wiekową architekturą świetnie harmonizują szyldy kute.

Zależnie od typu działalności trzeba wybrać inny styl, bo inaczej musi prezentować się tabliczka kancelarii prawniczej niż sklepu z zabawkami.

panorama - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół firma musi również mieć tabliczki na drzwi. Ich rolą jest oznakowanie konkretnych pomieszczeń w biurze, też działów, lub całej firmy na przykład w biurowcu. Chodzi o to, aby klient łatwo trafił we właściwe miejsce. Muszą być wykonane z materiałów trwałych. Istotne, aby one także były składową identyfikacji wizualnej firmy. Na ogół wykonawca proponuje dowolny rozmiar. Nowoczesne technologie wykonania pozwalają na osiągnięcie ciekawych wizualnych efektów, nawet jeśli użyte są tak zwykłe materiały jak polichlorek winylu czy pleksja. Tabliczki na drzwi, chociaż są pozornie niewielkim elementem, muszą być wykonane precyzyjnie i z dbałością o detale. Zobacz więcej na: druk wielkoformatowy – DrukXL.Wiele firm oferuje tworzenie szyldów. Jak w każdym wypadku, należy wybrać taką, która wykona zamówienie prawidłowo, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a do tego w jak najkorzystniejszej cenie.