Jak bezpiecznie zapakować paczkę kurierską, aby dotarła w całości do odbiorcy ?

Przesyłka pocztowa jest narażona na wiele niebezpieczeństw. Jest oczywiste, że przesyłana paczka będzie jedną z wielu, którą transportuje dana firma dostawcza. Istnieje obawa, że opakowanie zostanie zmiażdżone w czasie przewozu. Z uwagi na fakt, że transportuje się nierzadko bardzo kruche towary, trzeba zastanowić się w jaki sposób je skutecznie zabezpieczyć. Szkoda by było, gdyby szkło, laptopy czy inne kruche i wrażliwe na wstrząsy towary uległy uszkodzeniu. Zapewnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa ułatwi zarówno nam, jak i firmie kurierskiej sprawną dostawę towaru.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym materiałem na opakowanie zewnętrzne jest tekturka. Można ją uzyskać w każdym sklepie spożywczym, ale warto się postarać o to, aby była w dość dobrym stanie. Jeśli opakowanie tekturowe nie będzie w dobrym stanie, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia towaru, ale także nie zostać przyjęte przez kuriera. Warto do zabezpieczenia paczki posłużyć się taśmą pakową. Folia zewnętrzna także może zabezpieczyć jej zawartość.

Pakowanie przesyłek to nie tylko zadbanie o zewnętrzne zapakowanie, ale także o odpowiednie wypełnienie pudełka. Ma ono na celu uchronienie produktu, aby się nie ruszał w środku pudełka. Jako wypełniacz najlepsza jest folia bąbelkowa ze styropianem.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie taksówka Wrocław, która dotyczy pokrewnej tematyki.

Aby wypełnienie było skuteczne, należy zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 6 cm od ściany kartonu do produktu. Wtedy uzyska się przekonanie, że towar będzie unieruchomiony i bezpieczny.

Wprowadzanie danych (dowiedz się więcej) jest kolejnym ważnym aspektem zabezpieczenia przesyłki. Dzięki temu przesyłka dotrze do adresata, ale także w razie zagubienia będzie zwrócona nadawcy. Dlatego prawidło uzupełniony list przewozowy jest tak ważnym i koniecznym elementem każdej przesyłki. Do jego umiejscowienia służy foliowa koszulka na list przewozowy. Nie jedna przesyłka uległa zgubieniu, bo tego nie da się uniknąć. Ale postaranie się o to, aby dodać czytelnie uzupełniony list przewozowy umożliwi jej rozpoznanie i dostarczenie do miejsca docelowego.