W jaki sposób można zbudować własne studio nagraniowe, jakie elementy będą przy tym niezbędne.

Całkiem sporo ludzi bawi się muzyką, czy to grając na różnych instrumentach, czy komponując ją w formie elektronicznej. I spora ich część chciałaby swoje osiągnięcia w jakiś sposób nagrywać, albo tylko i wyłącznie dla siebie, albo aby spróbować zdobyć popularność w muzycznym świecie.

Jeszcze

studio nagrań

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

całkiem niedawno amatorskie nagrywanie było bardzo kiepskiej jakości, za to wynajęcie studia nagrań w profesjonalnym wydaniu związane było z ogromnymi kosztami. Jednak aktualnie dzięki coraz większym możliwościom technicznym i malejącym cenom sprzętu bez problemu można pomyśleć o tym, aby tego typu studio nagrań ( oficjalna strona) zrobić samodzielnie. Wbrew pozorom nie będzie do tego trzeba jakiś wielkich środków pieniężnych, bardziej pomysłu i pracy. Za pomocą takiego domowego studia można będzie nie tylko rejestrować dźwięk, lecz go również w różnorodny sposób obrabiać. tym sposobem będzie można tworzyć rzeczywiście dobre jakościowo nagrania, oczywiście pod warunkiem że komuś chciało się będzie nauczyć to robić.
Podstawą takiego domowego studia nagraniowego jest komputer z odpowiednim oprogramowaniem.http://www.stajniaiskra.pl/art/29/ferie-w-siodle.html

studio nagrań

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie do komputera będą podłączane wszystkie urządzenia zewnętrzne, a także do niego będzie trafiał dźwięk do rejestracji. Takie oprogramowanie będzie oferowane przez wiele firm, niektóre z tych narzędzi będą darmowe, a za część będzie trzeba zapłacić pewną kwotę.

Następnym elementem zestawu będzie odpowiednia karta graficzna, umożliwiająca rejestrację dźwięku. Tego typu karty posiadają dedykowane interfejsy, a także dają możliwość przyłączenia kilku niezależnych mikrofonów czy instrumentów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący wpis (https://ptak-pogrzeby.pl/) – tam odkryjesz wiele ciekawych wiadomości i wątków. Nie zwlekaj tylko klikaj!

Trzeba również pomyśleć o tym, aby kupić dobrej jakości mikrofon, tu postawić jednak trzeba na odpowiednią jakość, bowiem od mikrofonu ogromnie dużo będzie zależało przy końcowym efekcie. Na koniec zestaw powinno się wyposażyć w dobry zestaw głośnikowy, przy pomocy jakiego można będzie odtwarzać to, co zostało nagrane – przeskocz pod ten adres . Wymienione wyżej elementy w zupełności wystarczą na zaczęcie przygody z muzyką, oczywiście jeżeli ktoś zechce, to będzie mógł taki komplet jeszcze rozbudowywać.