Co powinieneś wiedzieć o transporcie i spedycji

Prawdopodobnie dużo osób spotkało się z określeniem spedycja. Występuje ono w zestawieniu z takimi wyrazami jak: przewóz czy logistyka. Spedycja to bowiem nic innego aniżeli organizacja transportu oraz logistyki. Polega na zaprojektowaniu, koordynacji oraz realizacji transportu jakiegoś artykułu. Zajmują się nią przeważnie wyspecjalizowane przedsiębiorstwa spedycyjne posiadające stosowne certyfikaty sprzęt przewozowy jak również wyszkoloną załogę.

transport i spedycja

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Spedycja może być realizowana zarówno na obszarze danego kraju, jak i poza jego terytorium.

Spedycja międzynarodowaFirmy parające się spedycją z reguły mają też stosowną specjalność. Niektóre parają się przede wszystkim organizowaniem transportu ładunków drogą morską, inne lądową, następne podniebną . W dobie postępującej globalizacji dużą popularnością cieszy się spedycja międzynarodowa – spedycja międzynarodowy z Leader Logistics. Obejmuje ona ładunki pełnokonterenowe oraz drobnicowe. W szeregu przypadków przedsiębiorstwa proponują również pośrednictwo i doradztwo w koordynacji odpraw celnych a także pomoc przy załatwianiu formalności.

doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/

Transport międzynarodowy – Polska nie odstajeSpedycja międzynarodowa łączy się z takim zjawiskiem jak transport międzynarodowy czy transport spedycja. Nasz kraj nie ma powodów do wstydu w tej materii, jako że polski system komunikacyjny działa niezwykle dobrze. Ze względu na specyficzne położenie, transport częściowy w Polsce jest ważką sferą gospodarki. Firmy specjalizujące się w tego rodzaju usługach w wielu przypadkach mają także ofertę tranzytową. Odbywa się ona najczęściej w kierunkach północ – południe jak również wschód – zachód.

ADR – kursy dla bezpieczeństwaFirmy zajmujące się transportem towarów niebezpiecznych są zmuszone przeszkolić kierowców w tej kwestii. Organizowane są dodatkowe kursy obejmujące ADR, jakich ukończenie zapewnia stosowny certyfikat ważny na obszarze całej Europy. Poza tym firmy specjalizujące się w załadunku, rozładunku bądź tranzycie materiałów niebezpiecznych muszą posiadać w swoich szeregach doradcę do spraw bezpieczeństwa w transporcie artykułów niebezpiecznych (ADR). Taki obowiązek narzuca nasze państwo. Zobacz więcej na stronie Leader Logistics. Leader Logistics spedycja międzynarodowy z Leader Logistics http://www.leaderlogistics.pl/logistyka-kontraktowa/