Dekoracje ścienne – kontrast między stosowaniem fototapety a szklanych paneli

Dekoracje do mieszkania mogą być różnorodne. Niektórzy chcą dekorować pomieszczenia barwnymi i stylowymi dodatkami, zostawiając ściany białe. Niektórzy wolą oglądać na ścianach piękne arcydzieła lub zdjęcia. Ostatnio, popularne stały się różnego rodzaju naklejki i konturowe obrazki ozdabiające pomieszczenia, dodając im osobistego klimatu.

fotka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną nowinką są fototapety.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj również dubaj last minute kolejne wiadomości na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Ostatnio znacząco potaniały, przede wszystkim przez rozwój technologii drukarskiej. Z tego powodu, praktycznie każdy jest w stanie sobie zamówić zdjęcie na całą ścianę. Współczesne opcje pozwalają nam zakupić taką fototapetę, którą sobie wyśnimy. Możemy wybierać z wielu zróżnicowanych wzorów, zaczerpniętych z najlepszych oraz najpiękniejszych zdjęć – Więcej informacji na stronie twoje-fototapety. Możemy również zamówić wykonanie fototapety z naszego własnego zdjęcia, jeżeli tylko będzie ono w wymaganej jakości. Jeśli dopasujemy fototapety dobrze do pokoju, możemy uzyskać nawet efekt perspektywy. Wyobraź sobie pomieszczenie, którego jedną ze ścian wypełnia niezwykle zielony las, a do tego wygląda tak, jakby można było do niego przejść prosto z pomieszczenia. Niesamowite wrażenie!

Mimo to, nie wszystkie pokoje są odpowiednie dla fototapety. Pomieszczenie kuchenne albo łazienka, gdzie wilgotność powietrza zazwyczaj jest wyższa niż w innych miejscach domu, nie są dobrymi pomieszczeniami na tego typu ozdobę. Sposobem na to są panele szklane – więcej dobrych paneli szklanych tutaj. Kawałki hartowanego szkła, dostępne w różnych kolorach, są bardzo ciekawym dodatkiem do wilgotnych pomieszczeń. W obecnych czasach, można też zamówić panele szklane z dowolnie wybranym wzorem fotograficznym. Właściwie dobrany obrazek nad blatem lub wanną, zawsze będzie wyglądać nieziemsko. Panele szklane nie są tak tanie, jak fototapety. Są to w końcu duże kawałki hartowanego szkła. Dobrze jest jednak czasami zainwestować w takie dekorację, jeżeli chcielibyśmy w jakiś sposób rozjaśnić oba wilgotne domowe miejsca, a kiedy nie mamy innego pomysłu, żeby uzyskać taki efekt.

Tego typu rozwiązania na ozdobienie pokoju czy łazienki mają tę jedną korzyść, że nie osiada na nich kurz oraz są miłe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do arcydzieł czy różnego rodzaju ozdóbek. Równocześnie nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru i rozbudzają fantazję, także tych najbardziej przyziemnych członków rodziny oraz naszych gości.