Wycieczki do Krakowa – co trzeba wiedzieć, by mieć niesamowite wspomnienia

Kraków to na pewno jedno z najbardziej interesujących miast w całej Polsce. Niezwykłe, znakomicie zachowane zabytki, doskonała tradycja rzemieślnictwa artystycznego, oryginalna kultura i perfekcyjne zaplecze naukowe powodują, że często ciężko się oprzeć małopolskim urokom.

Czemu więc nie przejechać się do jednego z najbardziej interesujących miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane także na listę UNESCO, co udokumentowało unikalność tego czarującego miejsca.

Zainteresował Cię ten wpis? To doskonale, gdyż oryginalny wpis (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/) ma podobne informacje do publikowanych.

Aby nie zostały pominięte żadne istotne atrakcje, na pewno dobrze zadbać, aby podziwianie Krakowa było zorganizowane jak najstaranniej (więcej informacji – zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem). Da się to osiągnąć na ogrom najróżniejszych metod, w zależności od planowanego budżetu jak również zainteresowań.

Podstawą fachowo zorganizowanego podróży do Krakowa jest właściwe zarezerwowanie sobie noclegów , a także uważne zaplanowanie atrakcji, uwzględniając dni i godziny otwarcia muzeów, wystaw dzieł sztuki , jak również innych miejsc, w takim zabytkowych. Możliwe jest to zrobić samemu, lecz w chwili kiedy preferuje się stabilność i brak prawdopodobnych przykrych niespodzianek, można także zaufać rzetelnemu biuru podróży. Także znakomicie wykształcony przewodnik po Krakowie potrafi o wiele uatrakcyjnić podróż – najróżniejsze fakty , jak również anegdoty zdecydowanie ubarwią podróż.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa niemal obowiązkowe (a co najmniej bezcenne) jest zobaczenie Ołtarza Wita Stwosza, dzieł Wyspiańskiego, przejście się urzekającym Starym Miastem oraz wejście do Wawelu. Sam rynek staromiejski jest bardzo obfity kulturowo – widać na nim wyraźne echa baroku i renesansu, co w dwudziestym pierwszym wieku jest wysoce rzadkim połączeniem – znacznie zazwyczaj niszczono przedmiotów ze wcześniejszych epok, by zastąpić je nowszymi. Kraków to mimo to nie jedynie architektura – pod względem kulturowym też stanowi interesujące miejsce choćby ze względu na silne wpływy twórców modernistycznych, widocznych dla przykładu w słynnej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej można do dziś zobaczyć dzieła twórców , jak również niebanalne wyposażenie. Miłośnikom muzyki oraz teatru bezdyskusyjnie się również spodobają atrakcje, jakie zapewnia Kraków – oferta rozmaitych koncertów , jak również spektaklów teatralnych i operowych na pewno jest w stanie wprawić w zachwyt każdą osobę ceniącą niesamowite doznania artystyczne. Zwiedzanie Krakowa to w dwudziestym pierwszym wieku zdecydowanie konieczny punkt dla ludzi doceniających kulturę , jak również miejscowe atrakcje turystyczne. W Krakowie można również – nasze linki – obejrzeć jedyne osiągalne w kraju dzieło Leonarda da Vinci – „Damę z łasiczką” oraz stanąć oko w oko z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również oglądać dzieła Rembrandta i Petera Breughla. Mnóstwo osób docenia również przepiękne dorożki , jak również dorodne platany.