Jak spędzić wolny czas w Polsce?

Polska jest naprawdę ciekawym krajem i z pewnością warto go poznać. Wycieczka przygotowana odpowiednio wcześniej może przynieść ze sobą minimalne koszty. W dodatku coś najlepszego dla siebie znajdą niemal wszyscy, gdyż kraj jest bardzo różnorodny. Posiadamy dostęp do morza, gór, lasów, miejsca perfekcyjne dla miłośników historii czy nawet zjawisk paranormalnych. Mnóstwo obiektów okrytych jest tajemnicą, co jeszcze bardziej powiększa ich atrakcyjność. Z całą pewnością wszyscy odnajdą coś dla siebie.
Pomysłów jest doprawdy bardzo dużo.

kobiety na koniu

Źródło: flickr.com

Jeśli fascynują nas zjawiska nadprzyrodzone, legendy, nawiedzone przez duchy miejsca, ciekawym planem będzie odwiedzenie takich tajemniczych miejsc. Warto zobaczyć zamek w Ogrodzieńcu. Znajduje się on na Szlaku Orlich Gniazd. Krąży na jego temat wiele strasznych historii, a wspaniałą atrakcją jest nocna wycieczka po budowli. Przewodnik na pewno nie ominą żadnej interesującej tajemnicy. Ogromne wrażenie wzbudza również szpital psychiatryczny w Owińsku. Podczas II wojny światowej do szpitala wdarli się Niemcy, którzy zabijali chorych, a dzieci wysłali do obozu.

Ponoć w okolicy można spotkać duchy dzieci, a miejsce ma specyficzny, straszny klimat. Jeśli zjawiska paranormalne nas nie interesują, z kolei z chęcią obejrzymy ciekawe okazy przyrody, niezbędna będzie wycieczka do Rudaw Janowickich, gdzie zobaczyć można piękne, niecodziennie Kolorowe Jeziorka. Dawniej na tych terenach istniała kopalnia, związki chemiczne zabarwiają wodę, dzięki czemu można podziwiać m.in. turkusową lub zieloną tafle wody. Interesujący jest również krzywy las, który znajduje się w okolicach Gryfina. Nie do końca wiadomo, dlaczego sosny są zdeformowane – dodatkowo wszystkie w jedną stronę. Z pewnością warto zobaczyć to miejsce. Jeśli natomiast mamy ochotę zobaczyć cudowne scenerie, jak z bajki, warto zdecydowanie udać się do Mosznej, żeby zobaczyć wspaniały pałac.

Rancho, ranczo

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Ten zapierający dech w piersi budynek ma aż 365 pomieszczeń oraz 99 wież. Na oknie jednej z nich siedzi… kościotrup. Pałac posiada wiele tajemnic. Dodatkowo istnieje legenda, opowiadająca, że po korytarzach pałacu błąka się duch nieszczęśliwie zakochanej kobiety.

Interesujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś wartościowego!

Z pewnością każdy miłośnik tajemnic powinien wybrać się do Mosznej. Powszechne jest zdanie – cudze chwalicie, swego nie znacie. Pewnie jest w tym dużo prawdy. Warto jednak mieć świadomość, że Polska posiada wiele interesujących miejsc, które trzeba odwiedzić, kiedy lubi się przygodę. Każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie.