Jeśli udajesz się na studia? Zastanów się nad filologią!

W szkole średniej każdy młody człowiek staje przed niezwykle istotną decyzją w swoim życiu. Trzeba wtedy zadecydować, co dalej zrobić ze swoją edukacją. Czy w ogóle ją kontynuować? A jeżeli tak, to na którym kierunku? Mamy do wyboru niezwykle dużo szkół o przeróżnych profilach. Te najmocniej przyszłościowe, na Politechnice, nie wszystkim się podobają, zwłaszcza tak zwanym humanistom. Lecz jeżeli pragniesz uczyć się wszystkiego, co cię interesuje oraz posiadać szansę na późniejsze znalezienie posady, odpowiednim kierunkiem będzie filologia.

selfie - firma

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
W tym momencie rozpoczynają się schody, jaki język bowiem najlepiej studiować? To zazwyczaj zależy od tego, jakiego typu działania chcemy wykonywać potem. Pragniemy zająć się przekładem książek? Angielski może być najwłaściwszy (na kiedy będę mieć tłumaczenia techniczne niemiecki). A może wykonywać tłumaczenia techniczne Niemiecki w tym wypadku sprawdzi się niezwykle dobrze. Jednak to są wbrew pozorom niszowe profesje, bowiem najwięcej pieniędzy możemy zarobić współpracując z zagranicznymi korporacjami. Obecnie w Polsce znacznie więcej, zarówno zachodnich jak i wschodnich firm, zakłada u nas swoje oddziały. W tym wypadku, niezbędni są specjaliści, władający różnymi językami, do tłumaczenia różnego typu kontraktów i akt. I nie jedynie język angielski wchodzi tutaj w grę, również ukraiński, francuski, czy nawet chiński.

Lecz jeśli wytypowaliśmy już nasz kierunek, powinniśmy zdecydować się, na której uczelni chcemy go studiować. Jeżeli bowiem chcemy wykonywać tłumaczenia techniczne niemiecki lub angielski w tym zakresie najlepiej będzie poznać na Politechnice. A co w momencie, kiedy nie dostaniemy się na swoje wymarzone studia? Pozostają nam wówczas szkoły prywatne, które co prawda są płatne, ale tak mądrze sporządzają plany zajęć, że z powodzeniem można podjąć pracę zarobkową. Poza tym, swoim poziomem wcale nie odbiegają od placówek państwowych, niekiedy je również przewyższają. Jeżeli pragniemy, żeby znany już nam język troszkę udoskonalić, jest także na to szansa. Na Politechnice możemy studiować robotykę, a w studium nauki języków obcych przybliżyć sobie tłumaczenia techniczne Niemiecki w tym wypadku będzie bardzo trafnym wyborem.

Jeżeli pragniesz wykonywać zawód przyszłościowy, jednak bliżej ci jest do humanisty niż do matematyka, właściwym wyborem będzie filologia. Mamy do dyspozycji pełno specjalizacji, od tych najmocniej popularnych po orientalne. Dodatkowo, studia możemy odbyć zarówno w szkołach publicznych, jak i komercyjnych – CENTRUM JĘZYKOWE K.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat (https://www.polmedico.pl/) na opisywany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a na pewno Cię one zaciekawią.

KONSEK.