Zwiedzanie Gdańska

Jeśli planujesz wakacje nad Morzem Bałtyckim, to oprócz leżenia plackiem na plaży i moczenia się w morzu, obowiązkowo pójdź na zwiedzanie nadmorskich miejscowości. A jest co zwiedzać! Gdynia, Kołobrzeg albo Sopot kuszą wieloma atrakcjami, ale prawdziwą perełką jest Gdańsk.

To magiczne, historyczne miasto pełne różnych atrakcji. Kusi nie tylko 20 kilometrami złotych plaż i szumem fal morskich, ale i wieloma zabytkami, galeriami i muzeami. Obowiązkowym punktem programu zwiedzania powinno zostać Westerplatte – miejsce, gdzie wybuchła pierwsza bitwa II wojny światowej, a w którym obecnie jest muzeum.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Warto odwiedzić także Bazylikę Mariacką i Katedrę Oliwską oraz pospacerować ciekawym Traktem Królewskim i atrakcyjną ulicą Mariacką, wypełnioną sklepami z różnego typu pamiątkami, wśród których prym wiodą słynne na całym świecie przedmioty i biżuteria z bałtyckiego bursztynu. Więcej informacji: .

Gdańsk to prawdziwy eden dla miłośników kultury – festiwale, wydarzenia muzyczne, spektakle na ulicy i wystawy.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej wyloty z niemiec na prezentowany wątek – informacje okażą się zapewne niezwykle wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Także dzieci spędzą w Gdańsku miło czas, nie tylko tworząc fortece i babki z piasku na plaży, ale i zwiedzając ogród zoologiczny w Oliwie. Po całym dniu pełnym wrażeń najlepiej zrelaksować się w urokliwych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz na porywającej bogactwem przyrody Wyspie Sobieszewskiej.

To niejedyne atrakcje i zabytki Gdańska. To niezwykłe miasto pełne jest niespodzianek i niezapomnianych wrażeń.

Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji na tego typu temat, to kliknij ten odnośnik – jest tutaj bardzo świeża treść (http://horyzont.net.pl/) odnośnie tej problematyki.

Wycieczka do Gdańska z pewnością okaże się niezapomnianą przeżyciem dla