Jakiego rodzaju cechy dzianin brane są pod uwagę, gdy podejmowana jest decyzja o tym, jakie ma być ich przeznaczenie? Jaką dzianinę używa się.

Wiele osób nabywając sobie nowe ubrania patrzy nie jedynie na to jak w nich wyglądamy, lecz też na to czy z dobrej jakości materiałów są zrobione. Ma to wpływ również bez wątpienia na komfort noszenia takich ubrań.
Materiałów, z których wykonuje się ubrania jest cała masa.

Tak naprawdę możemy wymieniać je bardzo długo, natomiast i tak z pewnością sporo nazw niektórym nic nie będzie mówiło. Nie wszystkie są bowiem tak powszechnie rozpoznawane jak jedwab czy dzianina wełniana (zobacz na www.lamalama.plwet jeżeli ich nie znamy to często kupując ubrania możemy sprawdzić czy ta tkanina nam odpowiada. Można przekonać się czy jest przyjemna w dotyku czy nie wydaje dziwnego sztucznego zapachu, lub czy się nie elektryzuje. To właściwie niektóre z cech dzianiny, na które zwraca się uwagę. Także w inny sposób odbieramy takie ubrania kiedy znajdują się na wieszaku, a inaczej kiedy już mamy je na sobie. Niektóre z tkanin, w dotyku zdają się być fajne, natomiast na wrażliwej skórze okazuje się, iż drapie oraz jest niemiła.
sex

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością są tego typu materiały, jakie są bardzo przyjemne, takie jak dzianina futerkowa (czytaj całość tutaj). Jest ona używana w wielu przypadkach. Jest wykorzystywana, jeśli chodzi o ubranka dla dzieci, mięciutkie koce albo poszewki ozdobne. Daje duże możliwości, a do tego z pewnością nikt nie powie, iż jest nieprzyjemna. Właśnie najczęściej od przeznaczenia dzianiny zależy, w jaki sposób zostanie wykorzystana.

Bierze się pod uwagę sprawy takie jak możliwości rozciągania, przewiewność, trwałość, prostota obróbki. To na pewno ważne rzeczy, które decydują o rezultacie produkcji danych artykułów.