Poradnia psychologiczna, kontra terapia uzależnień – czyli, jaka rzecz bywa bardziej złe? Choroba najbardziej często dziedziczna, a może choroba na własne życzenie?

Przeczuwasz, że coś jest nie tak? Że nie panujesz nad sobą, nad swoim życiem? Że nie dajesz rady przestać pić? Rodzina oraz przyjaciele mówią Tobie, żebyś przeszedł się do poradni, lub na odwyk? Zrób te rzecz, ale nie dla innych osób, tylko dla samego siebie.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W tych czasach choroby natury psychicznej nie bywają już temacikiem Tabu, teraz coraz więcej się o nich rozmawia: telewizja, gazetki, siec internetowa – tylko to oraz aż to wszystko daje możliwość spojrzeć na choróbska umysłu z różnego rodzaju perspektyw, nie tylko person postronnych, jednakże także samej osoby chorej, albo lekarza, który opiekuje się tego rodzaju wypadkami. Poradnia psychologiczna – jej widok już nie szokuje, albowiem od bardzo dużo lat wiadomo, że powstały tego typu placówki. Metody wewnątrz nich stosowane z biegiem latek również uległy przemianie i to na lepsze – jeszcze parę latek temu tego rodzaju przychodnie kojarzyły się z jednym: z Leczeniem elektrowstrząsami. Teraz bywa to zabronione, ale nadal przez tego typu świadomość, ludzie chorzy kojarzeni bywają z osobami szalonymi. Czy jest to wina lekarzy, czy pochodzących od ludzi uprzedzeń? zostawiamy to Waszej opinii. Zerknijmy jednak uwagę na inny problemik, który dotyka teraz jeszcze więcej osób, a którego – bądźmy szczerzy – nabywamy za osobistym przyzwoleniem – więcej na temat terapii uzależnień.

Alkoholizm dotyka coraz więcej ludzi – młodych person, którzy dopiero teraz zaczęli egzystować. Zwykle nawet bywa w ten sposób, że słyszymy o uzależnionych dzieciach. Terapia uzależnień jest więc w tej chwili niezbędna, by wyjść spośród nałogu – polecam tę poradnię psychologiczną.

Należy jednak pamiętać, iż istnieje też coś takiego jak Współuzależnienie.
Zapytajmy więc samych siebie: Co spośród tych dwójki zagadnień jest gorsze?

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>