Święto Wszystkich Zmarłych jest dniem przepełnionym nostalgią i zadumą.

To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy możemy głębiej zastanowić się nad naszym życiem i nad śmiercią, która niestety spotka każdego z nas. Należy przy tym orientować się jak powinniśmy przygotować się z chwilą śmierci bliskiej osoby. Są to kwestie, które staramy się omijać, jednak wcześniej czy później przyjdzie się nam z nimi zetknąć i wówczas warto być należycie przygotowanym.

Kiedy umrze ktoś z naszych bliskich w na początek należy skontaktować się z firmą jaką jest usługi pogrzebowe Wrocław, aby ustalić wszelkie kwestie w związku z pogrzebem. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, zwłaszcza dla najbliższych osób, jednak niestety każdy z nas w jakimś momencie swojego życia będzie musiał w nim brać udział. W trakcie pogrzebu oddajemy hołd zmarłej osobie, wspomina się jak żyła i jaka była, aby na zawsze zachować ją w swojej pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, które następnie przewozi się na cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek udostępnia się także możliwość kremacji zwłok. Kremacja zwłok Wrocław polega na spaleniu ciała w specjalnie przygotowanym do tego zadania piecu. Krematoria znajdują się aktualnie w każdym większym mieście. W tym przypadku powstały na skutek spalenia popiół przechowywany jest w urnie. Jej utrzymanie jest prostsze i tańsze niż zbudowanie i opieka nad nagrobkiem, stąd też coraz więcej osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązanie.
W każdym przypadku trumna czy urna jest przewożona na cmentarz, gdzie jest umieszczana w konkretnym miejscu. Jeśli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Warszawa, Kraków i każde inne duże miasto oferuje zarówno przewóz najpierw do domu zmarłego, jak i w dalszej kolejności na cmentarz. Współcześnie nie ma też problemu z przetransportowaniem trumny z innego kraju, jednak nie każda firma tego rodzaju zajmuje się transportem zagranicznym. Zobacz więcej na stronie: http://memento-wroc.pl/

Jeśli chodzi o pogrzeb płaci się za zakupienie trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, wykonanie nagrobka, a także przewóz zmarłego i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek pogrzebowy i w jeśli o to chodzi powinniśmy się udać do terenowej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś z bliskich, ale też pracodawca, czy kapłan po wcześniejszym pokryciu kosztów za pogrzeb.