Rajd po Afryce – dobrze jest wynająć auto terenowe z wciągnikiem.

Wycieczki samochodem terenowym po safari nie muszą być aranżowane przez biura podróży, jeśli ktoś woli niezależnie odkrywać krainę dzikich zwierząt trafił na właściwą stronę. W tym artykule przedstawimy aparaturę jaką można ze sobą wziąć na taką podróż w wielką niewiadomą.

Rozpocznijmy

afryka

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

od produktów i urządzeń dotyczących bezpośrednio nas, naszego życia, ogólnie rzecz biorąc przetrwania w sytuacji kryzysowej. Nie trzeba się martwić o odzież, środki czystości, ponieważ te produkty możemy niedrogo zakupić w krajach afrykańskich, więc nie ma potrzeby zabierać większego zapasu, gdyż
w sytuacji zagrożenia życia może nam zabraknąć przestrzeni na naprawdę nieodzowne sprzęty np. Liny ze stali nierdzewnej. Na pierwszym miejscu na pewno znajdą się leki. Z dostępem do lekarstw na miejscu może być problem, toteż dobrze wziąć zapas z naszego państwa, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeżeli upały afrykańskie w każde południe będą sprowadzać ból głowy i gdy ulegniemy poważniejszemu incydentowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki usypiające, nawet jeśli nie macie z tym problemu w Polsce, bezsenność może was złapać w trakcie podróży po safari. Maść na bolące po całodziennym chodzeniu po sawannie mięśnie a także obciążone stawy. Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie musimy wyjaśniać, higiena w Afryce nie stoi na wysokim poziomie. Tabletki na rozwolnienie, może się zdarzyć, jeśli posiadacie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych regionach ciężko znaleźć pitną wodę. I środek przeciwko malarii. https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/opaski-zaciskowe/koniecznie należy je zacząć przyswajać jeszcze przed wylotem z Polski. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele gorzej niż tubylcy. Dodatkowo, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeśli chodzi o temat zachowania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest również spakowanie kremu z filtrem, gdyż w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Spakujmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego samochodu terenowego. Zapewne wypożyczonego.
Ważne, żeby posiadał on na dachu rozkładany namiot.

off road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Będzie wyposażony w sprzęt do szybkiej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My weźmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w razie konieczności można nawet zatamować wyciek krwi, zbudować hamak, przymocować lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które mają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: . Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdujhttps://www.metfix.com.pl/y stalowe (SIGMA LIFT) lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń. Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.