Posłuchaj szumu morza, poczuj dynamikę miast , rozkoszuj się barwami natury, uwolnij wyobraźnię poszukiwacza

Delikatny piasek, parasol i leżak… Nadchodzi letnia pora. Duch urlopowego wypoczynku sprawia, że coraz chętniej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj zdumiewający, obdarowany przepięknymi i różnorodnymi krajobrazami.

link

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z wakacjami oczywiście najbardziej kojarzy nam się Morze Bałtyckie (polecany serwis). Najistotniejszym wabikiem ściągającym turystów na północ Polski jest morze- -> poznaj informacje. Największa ilość Polaków podejmuje decyzję o spędzeniu urlopu (Jeżeli potrzebujesz kierunku na wakacje rzuc okiem na coral travel grecja) na piaszczystych plażach ogrzewanych letnim słońcem. Popularna w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zadziwia swoimi walorami turystów, którzy podejmują decyzję o wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga niesamowity klimat i świeże powietrze nasiąknięte leczniczym jodem.

Z każdej przystani możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże oferuje szeroki wachlarz sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za centrum sportów wodnych uchodzi Sopot, w którym przeprowadza się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najbardziej cenione są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać żaglówkami, skuterami wodnymi, katamaranami czy stanąć do walki z wiatrem na kitesurfingu- sprawdź mój blog.

Poszukujesz podobnego wpisu na rozpatrywany tu problem? Jeśli tak, to ten czytaj więcej bez cienia wątpliwości także uznasz za satysfakcjonujący.

Nie sposób przeoczyć ciekawych atrakcji, które systematycznie organizowane są w dużych ośrodkach Wybrzeża Bałtyku. Wyszczególnić można choćby przeprowadzany w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujący jest także Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Morza Bałtyckiego uchodzi za jedno z bardziej malowniczych w Europie. Chętnie wybierane przez turystów z Polski, którzy znajdą tam prześliczne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym ośrodku wypoczynkowym, znajdują się kilometry szerokich brzegów, na których odszukanie odludnego miejsca nie jest kłopotem, wystarczy tylko omijać główne wejścia na plaże. Przy głównych trasach łączących poszczególne kurorty rozmieszczone są parkingi i wyznaczone ścieżki, którymi można przedostać się na dzikie plaże, gdzie nie ma tłumów, zgiełku i zażywanie słonecznych kąpieli w swobodnej atmosferze jest bardzo przyjemne.