Radca prawny – znacznie taniej, a równocześnie na tym samym poziomie co adwokaci!

Jeszcze parę lat temu rozróżnienie na radców prawnych oraz adwokatów było naprawdę duże – zwykle radcowie prawni uważani byli za tych mniej mądrych, a jednocześnie tańszych. Jeśli ktoś miał łatwą sprawę, wymagającą właściwie jedynie podpisu prawnika, wtedy kierował swoje kroki akurat do radcy prawnego – jeżeli natomiast chodziło o naprawdę poważniejszą sprawę, wówczas zdecydowanie większość osób korzystała z pomocy adwokatów.

Sprawdź, jak jest obecnie!
Zakres obowiązków
ledowy człowieczek

Autor: GillyBerlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat temu zmieniono ustawy o radcach prawnych oraz adwokatach, dają tym pierwszym o wiele szerszy zakres uprawnień niż uprzednio – zobacz szczegóły. Jeżeli dzisiaj potrzebujesz na przykład obrońcy w sprawie karnej, właściwie bez żadnego kłopotu możesz zwrócić się właśnie do radcy prawnego, a on niewątpliwie będzie mógł Ci pomóc. Część z nichradców oczywiście będzie miała jeszcze nieco mniejsze doświadczenie niż adwokaci – jeszcze więcej, jednak jeżeli wybierzesz dobrze, wówczas na pewno nie będziesz rozczarowany.
Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Niższe ceny

Jeżeli chodzi o stawki, które proponuje adwokat częstochowa opinie i rzetelny radca prawny Wrocław na pewno może poszczycić się naprawdę ogromnymi różnicami – prawdopodobnie w innych większych miastach jest podobnie. Jeśli zatem zdecydujesz się na radcę prawnego, wtedy będziesz mógł liczyć na właściwie takie same usługi za o wiele niższą cenę niż w przypadku adwokata.

Zwykle również kolejki do radców prawnych są o wiele mniejsze, jeśli więc zależy Ci na czasie, wówczas radca z pewnością będzie o wiele lepszym wyborem.
Reasumując – nie bój się radców prawnych! Zwykle są nam zaoferować naprawdę wysokiej jakości usługi za znacznie mniejszą cenę niż nawet przeciętny adwokat.