Gdzie szukać sprawdzonych obozów jeździeckich

Dowolny obóz jeździecki przeznaczony jest dla osób lubiących jazdę konną. Takie osoby mogą podczas pobytu na obozie cieszyć się samą jazdą konną, a równocześnie kontaktować z innymi miłośnikami jazdy konnej. Dzięki temu mogą nawiązywać nowe przyjaźnie i znajomości, które pozwolą im później na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.
Naturalnie jazda konna zezwala także przebywać na świeżym powietrzu i rozwijać umiejętności sportowe co powoduje, że będzie polecana wszystkim osobom chcącym w przyszłości zawodowo zajmować się końmi oraz zmagającym się z chorobami układu nerwowego czy wymagającym rehabilitacji neurologicznej.

konne]
morze

Autor: Federica Di Fiore
Źródło: http://www.flickr.com
obozy konne

Autor: cff 5_3
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przyznać, że kontakt z końmi pomaga zwłaszcza dzieciom, które z powodu własnej choroby przeżywają jakieś problemów w kontaktach z otoczeniem i nie chcą zaufać żadnym nieznanym sobie ludziom i zwierzętom. Jednak dobrze wyszkolone konie (zobacz ofertę na konie skokowe) są bardzo spokojne i potrafią nawiązywać niezwykle bliski kontakt z człowiekiem stając się jego prawdziwymi przyjaciółmi. Będzie to bardzo znaczące, bowiem jazda konna opiera się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu pomiędzy człowiekiem a koniem – obóz jeździecki.
Dobrze zorganizowany obóz jeździecki zezwala na naukę jazdy konnej przez nawet najbardziej opornych uczniów. Spokojny koń (zobacz ofertę na nadwigrami konie sportowe na sprzedaż) umie najpierw przekonać kursantów, iż nie powinny się niczego obawiać, bowiem nie zrobi on im żadnej krzywdy. Poza takim potrafi spokojnie spacerować pod kontrolą instruktora po wybranym przez niego obszarze i nie zaskakiwać niczym osoby pierwszy raz na nim siedzącej. Oczywiście taka osoba także musi uważać na to, żeby konia niczym nie spłoszyć i nie wystraszyć, jednakże w przypadku wyszkolonego konia jest o to naprawdę niezwykle ciężko. Po jakimś okresie instruktor jest mógł pozwolić swojemu kursantowi na samodzielną jazdę na znacznie dużych odległościach – obozy konne.

Natomiast osoby dobrze obeznane z końmi są mogły po prostu zabierać konie na jakieś dłuższe wycieczki po okolicy. Dlatego nowoczesne obozy jeździeckie są w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie właściwie wszelkich osób do nich przyjeżdżających.