PR – rośnie liczba firm, które korzystają z takiej usługi – czy jest to opłacalne?

Pożytki współpracowania z renomowaną agencją PR są ogromne. Agencje public relations trudnią się – zwięźle mówiąc – budową wizerunku przedsiębiorstwa, jej przedstawicieli, produktów i usług na rynku. Dzięki takiej współpracy firma może liczyć na znaczne wzrosty efektywności, a jednocześnie żadna z osób pracujących w firmie nie musi poświęcać swego czasu na wyżej wymienione aktywności.

Szkolenia dla firm

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwo może spomasz nakło współpracować z daną agencją PR na dwa sposoby: może podjąć współpracę tzw. projektową, albo też stale współpracować z takową agencją PR. W pierwszym przypadku współpracujące ze sobą firmy nie związuje stała umowa i przedsiębiorstwo korzystające z pracy agencji PR nie są objęte przez nią całościową obsługą (porównaj – ). W takim przypadku współpracujące firmy podpisują umowę na konkretne projekty. Cechą takiej współpracy jest niestety niewielka możność kontroli tych działań oraz ograniczona możliwość kontrolowania efektów pracy zaangażowanej agencji PR – pr wrocław.

Drugim sposobem takiej współpracy jest sporządzenie z daną agencją PR stałej umowy. W tym przypadku wybrana agencja w ramach stałej opłaty sporządzi strategię komunikacji i konkretny plan działań. Ponieważ obsługa pracowników agencji PR ma zakres wszechstronny, dlatego niezależnie na ilość informacji które trzeba przygotować oraz dostarczyć mediom płacimy stałą cenę, więc w dłuższej perspektywie ta forma współdziałania z agencją PR bardziej nam się opłaca.

w biurze

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominać zawsze musimy, iż zakres prac agencji PR to nie tylko przesyłanie mediom informacji o firmie i organizowanie konferencji (więcej na ten temat – ). Dużym atutem długofalowej współpracy z daną agencją PR jest niezmienny skład agentów współpracujących z klientem. Ludzie ci to znawcy branży. Osoby te wdrożone są w sprawy swoich klientów, budują one długotrwałe relacje z lokalnymi mediami, są dobrze znane miejscowym dziennikarzom.

Musimy pamiętać iż zbudowanie wizerunku przedsiębiorstwa to działania ciągłe i długotrwałe. Z właśnie przyczyny zdecydowana większość firm decyduje się na długookresową współpracę z agencją PR. Poszukując dobrej agencji PR musimy zwracać uwagę na to jak dużym doświadczeniem może się ona poszczycić, zapytajmy o zrealizowane kampanie, o byłą klientele. Nie wahajmy się skontaktować z jej byłymi klientami w celu zasięgnięcia opinii o interesującej nas agencji PR z którą kooperować zamierzamy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>