Czy warto zorganizować stypę? Gdzie najkorzystniej ją planować? O czym niezbędnie pamiętać?

Jak organizujemy ostatnie pożegnanie zmarłego, jest więc wiele dylematów, m.in. taki, czy po pogrzebie zorganizować stypę. Nie jest to taka oczywista kwestia, ponieważ dla jednych to naturalne uczczenie pamięci bliskiej osoby, dla drugich coś niestosownego i kłopotliwego dla rodziny.

latarnie

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
zachód słońca

Autor: enjosmith
Źródło: http://www.flickr.com
Zwyczaj przygotowywania stypy pochodzi ze słowiańskich pogrzebowych obyczajów. Sam wyraz stypa (sprawdź stypy w Poznaniu) ma pochodzenie od łacińskiego określenia stipi, co znaczy ofiarę składkową. W XVI wieku zastąpił słowiańskie określenie obrzędu określanego strawą. Stypą, a wcześniej strawą definiowano ucztę pożegnalną, jaka jest wyprawiana po śmierci bliskiej osoby, lecz również popularnej postaci, mógł nią być wódz lub wojownik. Aktualnie wiele osób organizuje stypy, lecz jak pragniemy to dobrze wykonać należy pamiętać, aby zorganizować to profesjonalnie.
Jeżeli stypy słupsk jest dobrym miejscem na to wydarzenie, gdyż mamy tam firmy, które najbardziej solidnie zajmują się organizacją styp. Aby przecież zrobić stypę potrzeba naprawdę dużo pracy, dobrej organizacji. Jest to sprawa bardzo delikatna, w końcu umarł ktoś bliski, więc chcemy, aby pamięć o takiej osobie była zachowana. Na profesjonalnie zrobionej stypie jesteśmy w stanie podkreślić zasługi takiej osoby, podkreślić jej życie. Dość często podczas organizacji tego rodzaju wydarzeń wynajmowane są pokoje dla gości i w tej kwestii tak samo, jeśli pokoje gościnne słupsk jest dobrym miejscem, by odnaleźć takie miejsca.

Dobra organizacja, dobre miejsce, ceremoniał z zachowaniem najważniejszych wytycznych – takie coś jest w tej kwestii najbardziej ważne, warto o tym pamiętać.