Masz wybór – integracyjna czy też zwyczajna?

Którą szkołę wybrać dla potomka – zwykłą czy integracyjną? Jest to trudna jak też ważka decyzja. A jak wygląda integracyjne nauczanie?
Dla kogo są klasy integracyjne? Dla uczniów niepełnosprawnych.

spływ

Autor: Wendy Cutler
Źródło: http://www.flickr.com
Ale czy tylko? Wielu rodzicieli zdrowych dzieci szczególnie zabiega o zapisanie dziecka do integracyjnej klasy. Z jakiego powodu? Twierdzą, że w klasie integracyjnej maluchy nauczą się akceptacji jak też szacunku dla innych, niezależnie od ich wiedzy, sprawności i wyglądu.

Zobacz jakie ekstra źródło (https://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany-winogron/regent/) było naszą motywacją. Nie pożałujesz i z chęcią przeczytasz posty o tym zajmującym zagadnieniu. Wejdź w ten link.

Pragną bowiem, by ich dzieci były nie wyłącznie asertywne, lecz również pełne empatii. Idzie zatem o integracje z kalekimi dziećmi.

Jak wygląda normalny dzień? Zdarza się, że w integracyjnej klasie dzień jest inny aniżeli w zwyczajnej klasie, dlatego że więcej się w niej dzieje – poniekąd – obok nauki. Zdarza się, iż jest po prostu więcej hałasu i rozgardiaszu. Nieraz zdrowe dziecko poświęcić musi własną wygodę na rzecz osoby nie w pełni sprawnej. W klasie integracyjnej zawsze trzeba myśleć o możliwościach oraz potrzebach kalekiego kolegi czy koleżanki, chociażby przewidując sportowe zawody, eskapadę za miasto albo do teatru. Dzieci niepełnosprawne są pod opieką szkolnego pedagoga, ale nie znaczy to, że nie są pytane przez nauczyciela prowadzącego. Maluchy zdrowe zaś zawsze liczyć mogą na wsparcie pani pedagog.

Należy pamiętać, iż w integracyjnej klasie każdy z uczniów będzie miał takie same obowiązki i prawa z zastrzeżeniem, że każdy jest indywidualnością mającą inne psychofizyczne możliwości. Ta klasa to dobry wybór.