Dobrze jest mieć pasję – hobby może dodać skrzydeł i przynosić spełnienie – może być to przykładowo trekking w górach

Jeżeli kochamy góry, to na pewno często tam jeździmy. Nie ważna jest wtedy pogoda. Zimą pewnie bardziej stawiamy na narty, a latem na spacery.

Choć nie jest to zasada. Bywają też tacy, którzy po górach wędrują nawet wówczas, gdy pada śnieg.
samolot

Autor: ERIC SALARD
Źródło: http://www.flickr.com
studenci

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl
samochód marki ford F150

Autor: Yanki01
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto uprawia trekking dość często, wie, że podstawą jest dobry sprzęt. I nawet nie rzecz w tym, by był to wygodny plecak albo ciepły sweter, choć one także są niebywale ważne. Jednak, każdy fan górskich wędrówek powie, że dobre buty górskie to podstawa. Jeżeli powinniśmy przykładowo przejść 10 km albo nawet więcej, to nie możemy nabawić się otarć. Tym bardziej, że kolejnego dnia będziemy przeżywać totalny koszmar. Będzie nam doskwierał każdy krok i trasa stanie się po prostu męką. Zatem buty powinny być najwyższej jakości. Powinny być nieprzemakalne, ponieważ w górach często musimy przeprawiać się przez rzeczki lub po prostu nieprzerwanie pada. Jednak, z drugiej strony, materiał powinien dawać możliwość nogom oddychanie. Dzięki temu skóra nie będzie się zbytnio pocić.

Przydatny post? Jeśli tak sądzisz, sprawdź inne tego rodzaju porady na analizowany temat – bez obaw kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

To niezwykle ważne przy dalekich wyprawach. Buty powinny sięgać za kostkę, by chronić ją przed potencjalnym skręceniem. Przecież w górach nie mamy równych chodników. Szlaki bywają wyboiste i noga czasami może się ześlizgnąć lub przekręcić. Podeszwa powinna być antypoślizgowa.

To niezwykle ważne, ponieważ regularnie przyjdzie nam stąpać po mokrych kamieniach, które są bardzo śliskie. Masa firm oferuje modele damskie oraz męskie w przeróżnych odcieniach, więc jest w czym wybierać.