Kazimierz Dolny, idealny teren do długich przechadzek.

Kazimierza Dolnego nie da się zestawić z przeciętnym odmiennym miejscem w Polsce. Jego unikalne walory urbanistyczne są następstwem kompatybilnego wkomponowania architektury w urozmaicony krajobraz. Kazimierz Dolny jest naturalną perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej zachwycających lokalizacji w Polsce. Jest również jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą, o przeszło stuletniej tradycji letniska i osady artystycznej.

turystyka

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com
Poza turystyka, Kazimierz Dolny głośny jest ze swoich przymierzy ze sztuką, również z tego, że stał się oazą kreatorów. Wielu malarzy ma tu osobiste galerie, warsztaty, odbywają się tutaj także plenery malarskie. Osobliwość Kazimierza Dolnego opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej. Miasteczko posiada dużą liczbę obiektów i pozycji zabytkowych, uprzystępnianych odwiedzającym. Zabytki Kazimierza Dolnego znamionuje autentyzm, ich nietuzinkowość, to żywa zaleta miasta. Miejscowa architektura nacechowana jest romantycznością i czarem, które dla gości wrażliwych są ogromnie interesujące i wartościowe.

Lessowe jary, niezwykłe i bardzo malownicze, gęstą siecią obwijają miasto. Wystarczy oddalić się od rynku zaledwie kilkadziesiąt metrów, by z komunalnego zgiełku dojść w spokój i ciszę. Parowami znajdującymi się w okolicach Kazimierza Dolnego jest możliwość obejść dokoła bez mała całe miasto. To pewnie wyjątkowa miejscowość w Polsce, w której gwarny, przepełniony rynek sąsiaduje z sielskimi oazami natury. Wędrówki po wąwozach to znakomity pomysł dla każdego, kto aktywnie pragnąłby spędzić tu czas.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku? To oczywiście zbliżona problematyka, więc z pewnością również bardzo Cię zaciekawi!

Powietrze, specyficzny mokry mikroklimat, nawet w upalne dni, cudne, wspaniałe krajobrazy, nietuzinkowa atmosfera to Kazimierz Dolny.

W wielu kazimierskich parowach o wysokich nawet do kilkudziesięciu metrów ścianach, naznaczono szlaki krajoznawcze i dróżki dydaktyczne. Poza trasami spacerowymi i zabytkami, Kazimierz Dolny proponuje znaczny wachlarz atrakcji turystycznych.

Czy ciekawią Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to patrz szczegóły (www.uannynowytarg.pl/BLOG,17) i znajdź więcej informacji na przedstawiany temat – z pewnością będą bardzo wciągające.

W czasie letnim organizowane są rejsy wycieczkowe po Wiśle i akcje na statkach, przejażdżki bryczkami, eskapady po okolicach samochodami terenowymi, kuligi z ogniskami w plenerze i sporo innych.

Wspaniale i obficie sformowane okolice Kazimierza Dolnego, to świetny obszar do długich spacerów. Istnieje niemało wskazanych szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych w pobliskich jarach i punktach znaczących dla dziejów grodu albo zajmujących przyrodniczo bądź krajobrazowo. Usługi przewodnickie oferuje spory zespół oprowadzaczy krajoznawczych obsługujących zarówno wycieczki grupowe, jak i świadczących usługi pojedyncze.

Więcej: .

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>