Praca na recepcji hotelu – sprawdzamy, jak konkretnie wygląda to od wewnątrz

Jeżeli myślisz o pracy recepcjonisty w hotelu, prawdopodobnie wydaje Ci się ona dość nudna – co bowiem może być interesującego w obsłudze gości hotelu, a równocześnie mało angażująca – w większości wypadków wydaje nam się, iż recepcjoniści praktycznie nic nie robią i nie mają żadnych zadań, więc ich dzień pracy zazwyczaj upływa dla przykładu na czytaniu książek.

wrocław

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okazuje się, iż nic bardziej mylnego – praca recepcjonisty może być ogromnie wymagająca!
samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym dokładnie to polega?
więcej szczegółow

Autor: Chris Waits
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraź sobie, iż praca recepcjonisty to na pewno znacznie więcej niż tylko to, co można zaobserwować na zewnątrz – czyli wydawanie gościowi karty do pokoju oraz odebranie jej od niego po wymeldowaniu. Recepcjoniści zwykle mają w komputerze specjalistyczne oprogramowanie hotelowe, która pozwala im zarządzać chociażby korespondencją e-mail – do jednego hotelu każdego dnia może wpływać nawet kilkaset wiadomości z pytaniami o poszczególne daty oraz ceny wynajmu pokoju! Aby sprawnie tym wszystkim zarządzić, niezbędne jest nie tylko szybkie odpowiadanie na poszczególne wiadomości, ale także oprogramowanie hotelowe typu PMS, które pozwoli uniknąć pomyłek typu podwójnej rezerwacji tego samego pokoju na tę samą datę.
Zachcianki gości
hotele o lepszym standardzie chełpią się również tym, że recepcjoniści spełniają wszelkie życzenia gości hotelowych.

Kiedy stwierdzisz, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku sklep north face wrocław. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Dla przeciętnego recepcjonisty nie jest w ogóle niczym nadzwyczajnym zamawianie jedzenia w środku nocy czy taksówki na lotnisko.

Jednocześnie taka osoba musi dysponować wielką ilością wiadomości na temat przykładowo komunikacji miejskiej lub zabytków w swoim mieście – nie da się wszak zaprzeczyć, iż recepcjoniści zwykle traktowani są jako doskonałe źródło informacji. Bycie recepcjonistą to niewątpliwie może być wyjątkowo wymagająca praca!