W jaki sposób umeblować salon w bloku?

Mieszkanko w bloku często łączy się z malutkimi, trudnymi do zagospodarowania powierzchniami. W ogóle jednakże nie musi tak być, wystarczy jedynie troszeczkę fantazji, by zmienić nasze nie zawsze wielkie M w obszerne wnętrze.

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzyjają temu zarówno trendy popularyzujące przestrzenie otwarte, jak także sam rynek nieruchomości (zobacz ofertę sprawdzonej firmy – dom w hiszpanii nad morzem) oferujący zoptymalizowane pod względem użytkowania mieszkanka, a więc takie w których strefa dzienna jest całkiem zintegrowana. Rozwiązania te pozwalają nawet w najmniejszy pomieszczeniu cieszyć się wolną powierzchnią. Jeżeli tylko ergonomicznie ją spożytkujemy, rezultaty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.
Krakow

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od ścian. Ich zabarwienie znacząco wpłynie na wizualny odbiór naszej dziennej przestrzeni.

Interesują Cię nowe zagadnienia? Więc bądź na czasie! Dlatego musisz przeglądnąć kolejny artykuł na interesujący nas temat, aby dojść do bardziej szczegółowych wiadomości.

W mieszkaniach, zwłaszcza tych o niedużym metrażu preferowana będzie pastelowa kolorystyka, jaka optycznie zwiększa powierzchnię. Białości, brązy i tak modne w owym sezonie popiele sprawdzą się w tej roli idealnie. Jeżeli jednak uwielbiamy intensywne odcienie, postawmy na wyeksponowanie ich na jednej ścianie. Do jej dekoracji można także użyć materiałów naturalnych – jak kamień czy cegła. Dodatkową sztuczką wizualnie powiększającą przestrzeń będzie jasna tapeta o błyszczącym wykończeniu. Doskonale odbije ona światło. Nie zapomnijmy również o sofie. Wbrew pozorom w niewielkich salonach lepiej sprawdzą się narożniki, niż tradycyjne zestawy. Wypoczynki narożne są bowiem nie tylko modne, lecz również niezwykle praktyczne.

Co więcej zapewniają jednakową liczbę miejsc siedzących co komplet wypoczynkowy, a modele z funkcją snu oferują powierzchnię jednakową jak średniej wielkości łóżko w alkowie oraz komfortowy wypoczynek.