Modele funkcjonowania spedycji lotniczej na przykładzie Warszawy

Współcześnie rozwój transportu pozwala na błyskawiczne przewożenie w obrębie krajów a nawet kontynentów ogromnych pakunków. Naturalnie nadal jednym z najpopularniejszych środków transportu między kontynentami czy bardzo oddalonymi od siebie krajami jest wykorzystanie morskich kontenerowców

Pas startowy samolotów

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com
(które są chyba najczęstszym środkiem importu dóbr chociażby z Chin), jednak coraz częściej stosuje się także transport drogą lotniczą. Chociaż nie daje on aż tak ogromnych możliwości jak transport morski (chodzi przede wszystkim o ograniczony tonaż), to czas dostaw i większa mobilność (brak konieczności dość ciężkiego przeładunku i odległego transportowania ładunków z portów w głąb krajów) są znaczącym atutem. Należy jednakże pamiętać o procedurach celnych, związanych z niniejszym zagadnieniem – do którego poznania odpowiednim przykładem może być agencja celna w porcie lotniczym w Warszawie – osób zainteresowanych korzystaniem z pomocy podczas odprawy celnej wpisuje w wyszukiwarkach internetowych hasło w rodzaju agencja celna lotnisko Warszawa i poszukuje właściwej dla siebie oferty. Na szczęście można dzisiaj korzystać z usług różnych firm, z których większość przygotowuje ofertę skrojoną do potrzeb indywidualnego klienta.

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do rozpatrywanej w tym artykule treści. Uzyskasz wtedy większą wiedzę.

Dzięki korzystaniu z pomocy fachowych firm możemy mieć pewność, że w trakcie procedur celnych będzie towarzyszył nam na miejscu przedstawiciel takiej firmy, który zadba o przestrzeganie właściwych procedur.

samolot

Źródło: flickr.com
Ponadto firma taka zajmie się obsługą wszystkich obowiązkowych dokumentów (jak choćby SAD czy przekazy celne), wystawi świadectwo pochodzenia ładunku czy będzie reprezentowała klienta przed wszystkimi urzędami, które wiążą są z obsługą celną. Istotną zaletą, która kieruje wielu klientów w stronę firm usługowych tego typu jest również pomoc związana z odprawą mienia przesiedleńczego. Do współpracy z podobną firmą trzeba sporządzić pełnomocnictwo do odbioru dokumentów i towaru – dzięki temu będziemy pewni, że wybrana firma załatwi w naszym imieniu wszelkie formalności, a nawet przewiezie towar do naszych magazynów.

Dzięki działaniu firm pomagających w odprawach celnych (które są czasochłonne i wymagają dużego doświadczenia) można szybko i spokojnie zrealizować transport towarów.