Harcerstwo – czy warto zapisać do niego latorośl?

„Chciałbym zapisać się do harcerzy” – zdanie to usłyszał pewnie niejeden rodzic. Trudno jednak podjąć decyzję, jeżeli zupełnie nie wiemy, czego nasze dziecko może się tam nauczyć.
Oczywiście, wszyscy kojarzymy tę organizację, mundur, niektóre ceremoniały, ale nie zawsze jest jasne, czym tak naprawdę zajmuje się ta społeczność.

wizy

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo jest wolontariatem. Nikt nie nagabuje nikogo do uczestnictwa, decyzja musi podjęta być przez osobę, która pragnie zasilić szeregi harcerstwa. Najczęściej młode osoby mają mnóstwo energii, olbrzymią chęć pomocy, motywację do działania oraz przede wszystkim istotnie sporo radości. Dlatego też nic w tym dziwnego, iż chcą to wykorzystać. Jeżeli wybiorą w tym celu harcerstwo – doskonale.

Jeżeli poszukujesz czegoś szczególnie porywającego na podnoszony w tym poście temat, to kliknij oraz zerknij na tekst wspomnianego artykułu!

Dzięki uczestnictwu w różnorodnych akcjach latorośl uczy się odpowiedzialności, chłonie również mnóstwo wartości. Dziecko częstokroć uczy się być dobrym człekiem, a to przecież bardzo istotne.

Właśnie dzięki harcerstwu młody człowiek poznaje bardzo wiele wartościowych osób, wśród jakich może znaleźć kompanów na całe życie. W trakcie obozów harcerskich ich uczestnicy uczą się samodzielności. Na ogół obóz znajduje się w środku lasu, dzięki temu latorośl dowiaduje się, w jaki sposób obcować z przyrodą i poznaje ją. Takie zdarzenia pomagają także w radzeniu sobie z przeróżnymi lękami jak też nieśmiałością.

Oprócz tego obozy harcerskie to przede wszystkim doskonała zabawa, cudowni, zgrani ludzie i fantastyczne przygody, jakie pozostaną w pamięci na istotnie długi czas. Nabądź więc potomkowi mundurek harcerski, w wypadku dziewcząt konieczna jest spódnica harcerska i zapisz je.