W jaki sposób można by spędzać aktywnie czas niemalże w pobliżu Sfinksa?

Jedynym istniejącym jeszcze z 7 cudów antycznego świata jest zlokalizowana na północy Afryki Piramida Cheopsa. To w jej okolicy znajduje się także niezwykle popularny Sfinks. Jeżeli chcesz zobaczyć te niepowtarzalne budowle na własne oczy, możesz skorzystać z oferty jakiegoś Biura podróży.
Aby odwiedzić Egipt, nie trzeba być człowiekiem bardzo majętnym, ponieważ istnieje bardzo wiele ofert w cenie nawet około 1500 zł za osobę.

kurort

Autor: czappancs
Za tę kwotę dostajemy pokój z toaletą (a w niej wanna lub prysznic), telewizję satelitarną, telefon, balkon oraz centralnie sterowaną klimatyzację.

Szczerze zalecamy ten serwis (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALI-BABA-PALACE/46/40-1449-24FF.html) wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują artykułów o analogicznej tematyce i które są tak samo emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

Niestety używanie WIFI jest odpłatne około 7 euro za godz. Jednak kto leci do Egiptu, żeby tracić czas w internecie? Przecież udajemy się w tamto miejsce, aby zdołać swobodnie cieszyć się z pięknej pogody czy odpoczywać na piaszczystej plaży. Można by tutaj także pograć w tenisa, poćwiczyć na siłowni lub próbować swych sił w nurkowaniu. Można by także poławiać ryby lub po prostu relaksować się leżąc na pokładzie wynajętej łódki. Jak więc widać, Egipt to nie tylko grobowce faraonów, ale także prześliczna pogoda i czysta woda.

Jeśli jednak chciałbyś odwiedzić także Dolinę Królów, to pamiętaj, że jeśli będziesz chciał wejść po jej ścianach, z pewnością od razu zostaniesz ukarany nie tylko grzywną, ale także dozgonnym zakazem wjazdu do tego kraju. Przecież piramidy to grobowce, a w Polsce niewielu ludzi skacze po nagrobkach. Ponadto naprawdę warte odwiedzenia są w Egipcie takie zabytki jak Świątynia w Karnaku czy też Piramida schodkowa Dżesera.

Egipcjanie to bardzo wiekowa cywilizacja, jaka przez wiele tysięcy lat wzniosła niezliczoną ilość budowli, które obecnie świadczą o ich wielkości. Warto je zobaczyć na własne oczy.