Mapniki – czyli, jak uprościć sobie egzystencję w trakcie podróży

Lubisz podróżować? Twoim najbardziej lubianym zajęciem bywa trzymanie noska na mapie oraz chodzenie, lub jeżdżenie wraz z jej pomocą po miejscach, których kiedyś przenigdy nie widziałeś? Jeśli tak, no to doskonale znasz problemik każdego podróżującego – owe mapy bardzo łatwiutko można zniszczyć, albo zagubić, co ma możliwość spowodować nawet i nieszczęście.

Zagubiona albo zniszczona mapa – w szczególności, gdy jesteśmy w miejscu, w której nie ma jak odnaleźć pomocy – ma możliwość doprowadzić do tego, iż się zgubimy oraz możliwe, że nie znajdziemy drogi. Jak sobie dopomóc? Otóż po dowiadujesz się tego z naszego dzisiejszego felietonu!
mapniki

Autor: Federica Di Fiore
Źródło: http://www.flickr.com

Mapa jest to zarówno źródło informacji jak i frustracji – bywa zrobiona z papieru, przez co ma możliwość stać się jej wszyściutko: ma możliwość zamoknąć, porwać się, zabrudzić, a nawet i może po prostu porwać nam ją zbyt mocny wiaterek. Dlatego dokładnie powstało coś, co zabezpieczy naszą mapkę, i uprości nam z niej korzystanie.odwiedź www weekend spa nad morzem weekend spa nad morzemCzym to dokładnie jest? Oczywiście jest to pokrowiec przeznaczony na mapę, którego przezywamy najzwyczajniej mapnikiem. Mapniki przeciwko pozorom nie są zwyczajnymi pokrowcami – mają kilka istotnych zalet, w tym na przykład fakt, iż są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu mamy możliwość je stosować nawet i bardzo wilgotnych warunkach takiego typu jak chociażby spływy kajakowe. Mają w posiadaniu parę przydatnych funkcji, które to dopomagają nam w szczególności przytrzymać ciekawiącą nasze osoby stronę.

Mapniki posiadają przeróżne sposoby ich zamykania – najwspanialszym jest bez wątpienia ten, w którym to mamy możliwość złożyć mapkę w rulon i przypiąć na rzepie.

Podoba Ci się taki post? Jeżeli tak, to na pewno sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz tekst na portalu.

Innego typu dobrym pomyślunkiem bywa w nich funkcja ze sznurkiem, która to pozwala po prostu powiesić sobie mapkę na szyi.