Kiedy najlepiej jechać do Turcji?

Wiosna turecka jest na znacznym terenie kraju kwiecista jak też pełna życia.
Po zimie, obfitej w opady, a w niektórych rejonach i w śnieg, nastaje okres cieplejszy, jednakże jeszcze nie upalny.

agencja

Autor: blmurch

Pojawić się mogą okazjonalne opady . Temperatura wreszcie przewyższa 20 stopni, natomiast w maju możemy się już spodziewać, że do 20 stopni ogrzeje się woda. Jednak z wyprawą na wschód państwa, gdzie zima jest dłuższa a także śnieżna, powinniśmy zaczekać na późną wiosnę, dla przykładu czerwiec. W miesiącu czerwcu temperatura wody na Riwierze Tureckiej może już osiągnąć nawet 25 stopni. Należy dodać, że kwiecień i maj to „miesiące przygotowawcze” do właściwego sezonu, więc możemy spodziewać się obniżonych cen. Będzie także mniej osób aniżeli w lipcu oraz sierpniu. Wyprawę na wiosnę, w okresie od kwietnia do czerwca włącznie, powinny rozważyć też osoby, które trudzą się w czasie letnich skwarów, przekraczających 30 stopni.
linie lotnicze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Późny czerwiec i lipiec oraz sierpień to czas, w którym Turcja – https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Turcja:3 – z Niemiec jest bardzo oblegana przez podróżników. Wybrzeża w kurortach będą pełne, bowiem i pogoda pewna – nie musimy obawiać się, iż deszcz jak też przesłonione obłokami niebo zakłócą nam wakacje. Również zachód (Rumelia) a także wnętrze Turcji będą upalne i suche. Możemy dostać bezmiar świeżych owoców – dojrzałe są już figi i morele.

Jeśli zamierzamy dużo zwiedzać, lepiej będzie odwiedzić niektóre znane miejsca, takie jak stambulskie Wyspy Książęce czy też Pamukkale w środku tygodnia. Podczas weekendów bowiem, oprócz obieżyświatów, miejsca te odwiedzają też Tureccy obywatele.