Jak wygląda odprawa celna? Jakimi sposobami powinna zostać przeprowadzona, by wszystko poszło poprawnie?

Odprawa celna odnosi się głównie do sprawdzenia dokumentów, ale również sprawdzenia transportowanych rzeczy. Podczas tej kontroli pobierane jest cło oraz należne podatki. Jest to dopełnienie wszystkich regulaminów ważnych podczas przejmowania dóbr, ekwipunków, lecz również podczas przekraczania granicy celnej. Odprawa celna bardzo często kojarzona jest z odprawą na lotnisku, co faktycznie jest prawdą, ale istnieją także inne typy odpraw, przykładowo odprawy celne w Hamburgu i odnoszące się do transportu morskiego.

Hamburg

Źródło: pixabay.com

W punkcie odpraw ludzie poddawani są kontroli celnej. Zgłasza się w czasie takiej kontroli produkty, za jakie można mieć oddany podatek VAT, ale również rzeczy, jakie na pewno należy zgłosić służbom celnym, lecz także te, które wymagają oclenia. Niektóre osoby są zwolnione z kosztów celnych. Na pewno nie musi płacić osoba, która jest mieszkańcem Unii Europejskiej, w czasie kiedy wyjeżdża do innych państw Unii. Nie trzeba płacić cła także, jeśli przedmioty będą przeznaczone na handel. Co jednak, kiedy przyjeżdżamy z kraju, który nie jest w Unii? W tej sytuacji zwolnione z tego rodzaju opłat są przedmioty w cenie, która nie przekracza 430 euro. Nie liczą się rzecz jasna lekarstwa potrzebne dla pasażera, lecz i wyroby z tytoniu oraz napoje alkoholowe w określonych ilościach. Spore trudności powoduje czasem dla ludzi podróżujących odprawa celna morska. Najlepiej zlecić ją agencji, która znajduje się blisko od miejsca załadunku, transport kontenerowy i konieczne procedury będą wtedy załatwione profesjonalnie oraz szybko – itl omega spedycja. Na kontener, jaki będzie odprawiany w porcie trzeba przeznaczyć ponadprogramową dobę.

kontenery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli w związku z tym ładujemy kontener w punkcie załadunku w środę, a zamknięcie odbywa się w czwartek z rana w porcie, to należy zdecydować się na pierwszą opcję. Kontener (zobacz co można wrzucać do kontenera na gruz) zostanie bowiem załadowany i odprawiony w środę, ale we czwartek będzie już gotowy czekał w porcie na załadowanie na statek. Takie rozwiązanie jest na pewno bardziej logiczne, trzeba więc o tym wiedzieć w tej sytuacji, ponieważ takie zdarzenia dość często występują, jeśli mowa o transporcie morskim. Pomimo iż aż tak często nie używamy tej formy transportu, to jednak dobrze jest mieć na ten temat choć minimalne pojęcie.

Zaciekawił Cię taki tekst? To świetnie, jednak kliknij ten odnośnik, gdyż oprócz tego mamy także inny tego typu artykuł, który warto zobaczyć także (http://ambroexpress.pl/wysylka-czesci-samochodowych/).

Więcej informacji tutaj: .